Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Blog :

Oblivion

Najnowsza produkcja z gatunku s-f z czołowym scjentologiem w roli głównej. ;) . I dwiema frapującymi paniami. ;)
http://www.filmweb.pl/film/Niepami%C4%99%C4%87-2013-535756

No i oto kompletne zaskoczenie dla mnie, bo ze strony Cruisde nie oczekiwałem już dobrego filmu z jego udziałem. Co prawda była Valkiria, ale to całkowicie inne kino.

Tymczasem mamy oto ciekawe ujęcie tematu zagrożenia względem naszej egzystencji, zaskakująco podaną historię, świetną muzykę i ... dwie frapujące kobiety. Czego chcieć więcej? Mniej naburmuszonego Cruise'a: ok, a może miłego akcentu muzycznego- resentymenty z lat -70tych : są!

To właściwie film trzech postaci, technika, jego partnerki/ współpracownika no i tej drugiej. Do pełnego poznania relacji między pierwszą para trzeba poczekać na finał filmu. Polecam dokładnie przesłuchać relacje przed ostatecznym spotkaniem.
Piszę zagadkowo, bo i też nie chcę Wam psuć przyjemności. Film jest piękny plastycznie, urzekające zamysły scenografii.

Minusy? Ze niby walka z dronami nie zawsze jest realna? To taka konwencja- mrugnięcie okiem, ze oto człowiek zawsze będzie lepszy od bezdusznej machiny. Polecam z tej konwencji scenę, gdy technik drze się na drona i go przepędza.

Freeman nic nowego nie oferuje, ale ma taki głos, że wybaczam mu pewne słabości. Jest i nowa "gwiazda"- znana postać z "gry o Tron". Jak widać ten serial już znacząco wpływa na angaże obsady.

Rewelacyjnie spędziłem czas przy filmie, po skończeniu, gdyby nie rozsądek- była 3-cia- włączyłbym go ponownie.

Oblivion
to kino czerpiące pełnymi garściami z klasyki kina i dobrze, wszak odwołanie do klasyki jeszcze nigdy nie zaszkodziło.

Nota 8/10 Uczciwie, bez żadnych taryf ulgowych.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły