Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Nieformalni

Zespół z Wodzisławia Śląskiego, założony został w 2004 roku przez dwóch gitarzystów-Staszka i Mirka, do których nieco później dołączył basista Jacek Adamczyk i perkusista Waldemar Kończak. Początkowo zespół działał pod nazwą Red Point ,wokalnie udzielała się w zespole Hania, która jednak ze względu na wyjazd do krainy mlekiem i miodem płynącej rozstała się z zespołem. Podobnie zresztą z basistą Jackiem, który pędu codziennego życia nie mógł pogodzić z zespołem. 
Pustkę po nich zapełnił nowy-młody i kreatywny basista Robert Wrożyna, a na wokala wskoczył Jarosław Bańczyk. Zespół w tym składzie, już pod nazwą Nieformalni zagrał kilkanaście koncertów-grając po okolicznych barach i festynach. Za zebraną wspólnie kasę nagrał nawet płytę demo z kilkoma rockowo-bluesowymi utworami oraz teledysk do utworu "Kobieta Miód", wystąpił również w programie "To brzmi".
Po licznych dobrych i złych chwilach zespół rozstał się z perkusistą Waldkiem i wokalistą Jarkiem- dając zespołowi "jeszcze jedna szansę"- i zapraszając do współpracy dwóch  steranych życiem facetów o rocknrollowych sercach. Zespół w tym składzie zagrał kilka koncertów, żywo odbierany przez publikę. Wspólnie nagrał własnym sumptem MCD o tytule Brania- płytę poświęconą tragicznie zmarłemu koledze.
Jest to materiał żywiołowy i zróżnicowany- opatrzony życiowymi tekstami, do których Zbyszek przykłada szczególną wagę. Muzykę zespołu można najbliżej umieścić przy hardrockowemu nurtowi, gdzie dominuje pomysł, rytm i dużo naturalnego brudu.
Skład:
Mirosław Trzeciak - gitara prowadzącaStanisław Malcher- gitara solowaRobert Wrożyna- gitara basowaPiotr Tkocz- perkusjaZbigniew Bubak- śpiew
Dyskografia:
01. Brania (2011) MCD

Komentarze
Qba81 : Niektóre informacje zawarte w tym artykule są niezgodne z prawdą i pow...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły