Castle Party 2018
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Negura Bunget już niedługo wystąpi w Warszawie

Negura Bunget, black metal, pagan metal, Saltus, death metal, koncert, ProgresjaPo świetnym występie na Avant-Garde w Katowicach Negură Bunget powraca do Polski. Tym razem zaprezentuje się na scenie warszawskiej Progresji 7 października. Razem z nią wystąpią polskie zespoły: warszawski Saltus i lubelski Abusiveness. Koncert otworzą Agamendomn i Din Brand. Bilety w cenie 50zł w przedsprzedaży i 60zł w dniu koncertu będą dostępne w sieci sprzedaży TicketPro. Serwis Darkplanet patronuje wydarzeniu.
Negură Bunget to rumuński zespół blackmetalowy, związany z włoską wytwórnią Code666 Records. Sami członkowie muzykę tworzoną przez Negură Bunget określają mianem transilvanian black metal. Grupa zostałą założona na przełomie1994 i 1995 roku w Timişoarze, przez Hupogrammosa i Negru. Nazwę tłumaczyć można jako czarny, zamglony las, co ma stanowić odzwierciedlenie nastroju, w jakim utrzymana jest muzyka zespołu, będącą awangardowym mariażem black metalu, rumuńsko-trackiego folkloru,  dark ambientu i muzyki progresywnej. W sferze lirycznej Negură Bunget nawiązuje do tracko-rumuńskiej mitologii, folkloru oraz pięknej i surowej przyrody Transylwanii.

Saltus to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza pagan, black i death metalu. Ma na koncie wydane 4 albumy pełnogrające, z czego ostatni "Triumf"  w 2009 roku. Abusiveness wykonuje mariaż thrash/black metalu z naleciałościami i lirykami pogańskimi.

Szczegóły koncertu w naszym kalendarium.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły