Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Myopia - Biomechatronical Intervention

Grupa Myopia przygotowuje materiał na swoją trzecią płytę zatytułowaną "Biomechatronical Intervention". Koncept album zawierał będzie 8 nowych kompozycji stylistycznie nawiązujących do poprzednich dokonań zespołu, ale - jak twierdzą członkowie grupy - znajdą się tam również zupełne nowe rozwiązania muzyczne. Pod koniec czerwca w olsztyńskim Studiu X pod okiem Szymona Czecha, odpowiedzialnego za brzmienie poprzednich wydawnictw zarejestrowany zostanie materiał, który w planach zespołu ukaże się jesienią 2008 roku.
Grupa jest na etapie poszukiwania nowej wytwórni, która w odpowiedni sposób zadba o promocje płyty. Obecny skład zespołu to: Robert Kocoń - wokal, gitara basowa, Robert Słonka - gitara elektryczna i Bogdan Kubica - perkusja.

Przypomnijmy, że ostatnim albumem zespołu jest "Enter Insectmasterplan" z 2005 roku (nagrany z poprzednim gitarzystą Kamilem Smalą), który reedytowany był przez wytwórnię Selfmadegod Records. Utworów z tej oraz z poprzedzającej ją płyty "Subconsciously Unconscious" z 2002 roku posłuchać można na tworzonym nowym serwisie internetowym: www.myopia.pl, a innych informacji doszukać się na www.myopia.bielsko.pl

Płyty otrzymały bardzo dobre recenzje zarówno w polskiej jak i zagranicznej prasie muzycznej - dzięki otwartej formule muzycznej zespół porównuje się najczęściej do Voivod i Atheist a muzykę określa jako progresywny czy też psychodeliczny thrash metal.

Kontakt: myopia@myopia.pl oraz myopia_bo@poczta.onet.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły