Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Musica Diablo nagrywa pierwszą płytę

Brazylijska thrashmetalowa Musica Diablo pewnie jeszcze dla wielu byłaby nadal grupą z serii: "nic nie widziałem, nic nie słyszałem" gdyby nie postać jej wokalisty: przyciągającego uwagę i gwarantującego rozgłos Derricka Greena pełniącego tę samą rolę w legendarnej już Sepulturze. Zespół, prócz wspomnianego lidera tworzą jeszcze gitarzysta André NM, basista Ricardo Brigas oraz perkusista Edu Nicollini. Mniej więcej w tym składzie formacja wkroczy do studia w grudniu celem nagrania albumu na swój debiut.
Prace miały ruszyć wcześniej, niestety opóźniły je przedłużające się przesłuchania i poszukiwania drugiego wiosłowego: "Rekrutacja zabiera naprawdę dużo czasu. Niektórzy z chłopaków zaprezentowali się z obiecującej strony ale podjęcie decyzji kogo dobierzemy do naszego składu jest trudniejsze niż się spodziewaliśmy" - usprawiedliwia się Andre. Płyta wstępnie trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Musica Diablo z wyprzedzeniem myśli już o trasie koncertowej promującej niegotowy jeszcze album. Derrick: "Uważam, że powinnyśmy zacząć koncertować w większych miastach. Wiem, że każdy nowy zespół musi jakoś i gdzieś zacząć. To nie będzie łatwe, ale nic na tym świecie nie jest przecież proste. Myślę, że damy z siebie wszystko zarówno w kwestii naszej muzyki jak i występów".

Na oficjalnym MySpace grupy obejrzeć można pierwszą, oficjalną sesję zdjęciową, która odbyła się w maju w São Paulo w miejscowym barze CBB. Sesja nadzorowana była przez fotografa Charline Messę, który wcześniej uwieczniał na zdjęciach muzyków grup Cult, Sepultura, Deftones i Misfits.

Na MySpace fragmenty trzech utworów zespołu.

MySpace: www.myspace.com/musicadiablo
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły