Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Mortiis na Castle Party 2007

Jak podają organizatorzy Castle Party w tym roku na scenie swoją obecnością zaszczyci nas nie kto inny jak sam Mortiis. To prawdziwa gratka dla fanów gotycko-industrialnych dzwięków. Dla tych, którzy z artystą nie mieli do czynienia krótka charakterystyka wykonawcy:
Mortiis (właść. Haavard Elefsen; ur. 25 lipca 1975) - norweski muzyk, były basista black metalowego zespołu Emperor, który opuścił przed nagraniem albumu In the Nightside Eclipse. Udzielał się także w zespołach: Vond, Cintecele Diavolui, Fata Morgana. Po odejściu z Emperora założył własny zespół w 1992 r., który nazwał po prostu Mortiis.
Solową karierę rozpoczął od nagrania dema The Songs of a Long Forgotten Ghost. Następnie przyszedł czas na wydanie pierwszego albumu Fodt Til A Herske, który światło dzienne ujrzał w 1993 roku. Znalazły się na nim dwa, 25-minutowe epickie hymny. Zaś wydany w 1999 roku album The Stargate, będący połączeniem najlepszych elementów z wcześniejszych albumów, większość fanów uznała za najlepszy w dyskografii zespołu.

Twórczość Mortiisa dzieli się na trzy ery. Do pierwszej ery zalicza się pierwsze sześć albumów, druga era to The Smell of Rain, trzecia natomiast to ostatnia płyta: The Grudge.

W początkach istnienia grupy muzycy wykonywali ambient i dark wave, z czasem jednak przeszli do stylu industrial/gothic. Teksty utworów traktują przede wszystkim o fantastyce i innych światach.


(info z wikipedia.pl)
Komentarze
Alkor : Hmmm Mortiis będzie ^^ Cieszę się ale chyba to do mnie jeszcze nie...
Kim : Blah... niach niach... ktoś tęsknił za kicią??? Mam podobne zda...
kontragekon : No przecież w pracy, Noonko - pozbawiona gg :cry:
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły