Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

MPS - Mittelalterlich Phantasie Spectaculum - Telgte, Niemcy

Saltatio Mortis, Letzte Instanz, Faun, Waldkauz, Mittelalterlich Phantasie Spectaculum, MPS

Już wkrótce największa średniowieczna impreza - MPS, czyli Mittelalterlich Phantasie Spectaculum zagości do niemieckiego miasteczka Telgte. W dniach 10-11 sierpnia 2019 roku Telgte przeniesie się do średniowiecza, a fani tej imprezy będą licznie zjeżdżać się z całej Europy, by wspólnie przeżyć niezwykłe chwile. Już od 26 lat impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz niejednego fana średniowiecznych rytmów i klimatów. Początki MPS-u sięgają 1993 roku kiedy to w Borken (Niemcy) po raz pierwszy wystartowała impreza o tak specyficznym charakterze.

Rozpoczyna się każdego roku na wiosnę i kończy jesienią. Ogranizatorzy jak średniowieczni wędrownicy przemieszczają się po różnych zakątkach niemieckich miast. Tam rozbijają swoje obozowiska, budują sceny i przygotowują znakomite posiłki. Co roku fani zaskakiwani są nowymi atrakcjami i muzycznymi niespodziankami. Oczywiście najważniejszą częścią imprezy jest muzyka, gdyż publiczność ma do wyboru koncerty na trzech scenach.

W zależności od lokalizacji różni się program muzyczny, w tym roku w Telgte wystąpią między innymi: Saltatio Mortis, Letzte Instanz, Versengold, Faun, Mr. Hurley & Die Pulveraffen, Rapalje, Cultus Ferox czy Waldkauz. Program jest tak poukładany, że niektórzy wykonawcy występują jednego dnia parokrotnie. Z czego punktem kulminacyjnym są oczywiście koncerty wieczorne. MPS gwarantuje bliskość publiczności z zespołami, gdyż na tej imprezie zespoły chętnie nawiązują bliski kontakt ze swoimi fanami. MPS to jednakże nie tylko muzyka, tutaj na publiczność czekają liczne rozrywki, turnieje rycerskie, konkursy - a wszystko to związane jest ze średniowieczem. Jako że Telgte dysponują niezwykle rozległą lokalizacją położoną nad rzeką Ems, umożliwia to na rozbudowę wielkiego średniowiecznego bazaru z wszystkimi możliwymi do nabycia akcesoriami.

Bilety na imprezę są do nabycia w cenie:

- sobota 40 Euro

- niedziela 15 Euro

Do nabycia są również bilety dwudniowe w cenie 50 Euro

Info: https://www.spectaculum.de

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły