Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Living Colour już w tym tygodniu w Polsce

Już w najbliższy czwartek w Warszawie, a dzień później 29 lutego w Krakowie pojawi się na dwóch koncertach w naszym kraju formacja Living Colour. Grupa, która zasłynęła w 1989 roku utworem "Cult of Personality", przyjedzie do Polski w związku z promocją swojego ostatniego studyjnego wydawnictwa "The Chair in the Doorway" z ubiegłego roku. Europejska trasa zespołu obejmuje prawie cały kontynent. Organizatorem koncertu w Krakowie jest Knockout Productions.
Przypomnijmy, że do ostatniej wizyty Amerykanów w Polsce doszło w listopadzie 2008 roku w Warszawie.

Living Colour - grupa powstała w 1984 r. w Nowym Jorku, grająca trudną do zaklasyfikowania mieszankę heavy metalu, rocka, free jazzu, funky, hip-hopu i innych stylów - określaną nieraz jako crossover.

Zespół zadebiutował  w 1988 r. płytą “Vivid” a w zdobyciu kontraktu oraz nagraniu pierwszej płyty demo pomógł sam Mick Jagger. Sławę przyniósł zespołowi utwór Cult of Personality, spopularyzowany przez stację MTV, za który grupa otrzymała w 1989 r. nagrodę Grammy w kategorii "najlepszy utwór hardrockowy". W 2007 r. ponownie nagrali ten utwór na potrzeby Guitar Hero III, który sprzedał się w 14 mln nakładzie. 15 września miała miejsce premiera najnowszego krążka Living Colour „The Chair in the Doorway”, który został rewelacyjnie przyjęty przez zagraniczną oraz rodzimą prasę.

www.myspace.com/livingcolourmusic 
www.livingcolourmusic.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły