Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Lider blackmetalowego Abruptum pisze książkę

Tony Särkkä vel. IT, lider, założyciel, kompozytor, multiinstrumentalista legendarnej formacji blackmetalowej Abruptum, którą z powodów osobistych opuścił w 1996 roku zabiera się za napisanie pierwszej w życiu książki. Jak mówi: "Moim ostatnim wkładem w tę "niezwykłą rzeczywistość" zwaną powszechnie życiem będzie książka o mnie. Po wielu latach milczenia, unikania świateł reflektorów zdecydowałem się na wyjawienie całej prawdy o tym co działo się przez wszystkie lata  moim życiu. To czas gdy legendy stają się mitami". Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie ukaże się książka.
"Ciężko będzie tam znaleźć jakiekolwiek materiały pochodzące ode mnie, długo unikałem przecież wywiadów i kontaktu z zewnętrznym otoczeniem. Mam nadzieję, że macie świadomość tego, że wszystko co dotychczas przeczytaliście o mnie w książkach, sieci, czasopismach lub co obejrzeliście w filmach dokumentalnych posiadało wiele nieprawdziwych informacji. Było tam wiele kłamstw, niedomówień, fałszu - nadszedł czas by to naprostować" - pisze IT. Po czym dodaje: "Jak zwykle będę pracował w moim własnym tempie - nie narzuciłem sobie żadnego terminu oddania tej książki do publikacji. Zebrałem już stosy materiałów. Należy również pamiętać, że książce będzie trudno skupić się jedynie na karierze muzycznej, bardziej na całym moim życiu".

Jak wyczytać można z jego własnej biografii, IT uważany jest za jednego z najważniejszych kompozytorów skandynawskiej sceny blackmetalowej - jest autorem jednych z najbardziej oryginalnych nagrań jakie scena BM kiedykolwiek miała do zaoferowania. Muzyk pisał utwory i występował z takimi zespołami jak Marduk czy Dissection. Prócz Abruptum, Särkkä udzielał się również w nieistniejących już: blackmetalowym Ophthalamia, Vondur, War, Incision czy Brejn Dedd. IT w 1996 roku wycofał się zupełnie ze sceny metalowej czego powodem były podobno liczne ataki na jego osobę i rodzinę.

MySpace: www.myspace.com/ophthalamia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły