Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Led Zeppelin powraca?

Pod koniec zeszłego tygodnia w prasie brytyjskiej ukazała się wiadomość na temat rzekomego powrotu grupy Led Zeppelin. Agencja Premier Entertainment już rozpoczęła sprzedaż biletów, w których cenę wliczony jest nocleg w czterogwiazdkowym hotelu. Led Zeppelin miałby wystąpić wystąpić 26 listopada w hali O2 Arena w Londynie. Cena to okolo 300 funtów. Obok Roberta Planta, Jimmy'ego Page'a i Johna Paula Jonesa wystąpić miałby Jason Bonham - syn perkusisty zespołu, Johna Bonhama. Na Wyspach spekuluje się, że oficjalne potwierdzenie reaktywacji grupy ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Plotki o planowanej reaktywacji Led Zeppelin pojawiają od czasu ogłoszenia przez muzyków albumu "Mothership" z 24 największymi przebojami w listopadzie tego roku. Informacja o rzekomym show Led Zeppelin została na razie zgłoszona do brytyjskiego Departamentu Kultury, Mediów i Sportu, który sprawdzi jej wiarygodność. Promotor koncertów Led Zeppelin - Harvey Goldsmith podgrzewa atmosferę wokół doniesień o reaktywacji grupy, ostrzegając fanów, aby nie kupowali biletów z niepewnego źródła, nie zaprzeczając jednocześnie informacji o rzekomym koncercie. Sami muzycy jednak milczą.

Led Zeppelin przestało istnieć w 1980 roku po śmierci perkusisty Johna "Bonzo" Bonhama. Po tym wydarzeniu muzycy grali razem pod nazwą Led Zeppelin jeszcze trzykrotnie. W 1985 roku na Live Aid w Filadelfii, w 1988 na koncercie z okazji 40-lecia Atlantic Records i w 1995 na MTV Unplugged. Wcześniej już w tym roku pojawiły sie plotki o reaktywacji Led Zeppelin specjalnie na koncert upamiętniający zmarłego w grudniu 2006 roku założyciela wytwórni Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. W tamtym czasie jednak Robert Plant zdecydowanie zaprzeczył doniesieniom.
Komentarze
amorphous : Rzeczywiście coś wydają ale to składanka "the best". Dla mnie takie...
biz0n : powiem tak ! led zeppelin to nie jakies zasrane guns n roses ktore wypadlo mize...
ChaoticDreams : kryzys wieku podeszłego? :D
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły