Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Krisiun - Apocalyptic Revelation

"Apocalyptic Revelation" jest drugim krążkiem w dorobku brazylijskiego Krisiun. Już na tym etapie, praktycznie nieznany wówczas zespół jawił się jako grupa uzdolnionych instrumentalistów. Na tym albumie słychać bardzo silną inspirację wczesnymi dokonaniami Deicide. Utwory są grane w zawrotnych tempach, gitry dosyć mocno przesterowany przez co powstaje ściana dźwięku. Na szczęście na tym dosyć jednostajnym tle możemy wyodrębnić kilka charakterystycznych dla zespołu elementów.
Zwaraca uwagę bardzo dobra i urozmaicona gra perkusisty - zdecydowanie newschoolowa i daleka od tego co grał Steve Asheim (Deicide). Największe jednak wrażenie robi gitarzysta Moyses Kolense. O ile riffy stanowią zazwyczaj ścianę dźwięku rzadko przeplataną jakimiś ciekawymi zagrywkami, o tyle solówki są fenomenalne. Już wtedy Kolense mógłby zostać zaliczony do najlepszych gitarzystów w gatunku.

Choć album jest niezły, to na pewno nie jest to jeszcze poziom, który pozwoliłby zespołowi być czołówką gatunku. Muzyka jest jeszcze za mało urozmaicona, mało jest tutaj kombinowania, a bardzo dużo bezpośredniości i monotonii. Jest to krążek, którego dobrze się słucha, są momenty, które budzą podziw, ale generalnie za mało jest tutaj "swojego" grania. Bardzo silne inspirowanie się Deicide czy francuską Massacrą trochę nadwyrężają wartość tego bądź co bądź niezłego wydawnictwa.

Wydawca: Century Media Records (1999)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły