Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Encyklopedia :

Joy Disaster

Pochodzące z francuskiego Nancy trio Joy Disaster tworzą Nicolas Rohr (wokal i gitara elektryczna) oraz Franz Mac Gray (gitara basowa) i David L'Huillier (perkusja). Ich muzyka to mieszanina post-punku z lat osiemdziesiątych i nowoczesnej muzyki rockowej tworzący klimat podobny do  The Clash, Bauhaus, Siouxsie And The Banshees, The Sex Pistols czy Davida Bowie.
Zespół jest całkiem młody. Utworzony został w 2005 roku i promował się w klasyczny dla XXI wieku sposób rozsyłając swoje demo drogą elektroniczną począwszy od promotorów, portali internetowych, rozgłośni radiowych a także bezpośrednio do fanów.

We wrześniu 2006 roku wydali swój pierwszy album "JD", rozprowadzany przez francuski label Maniac Depression oraz niemiecką wytwórnię Strobelight Records.

W 2007 roku zespół wydaje płytę grającą zatytułowaną "Paranoia", do której w rok później nagrał wideo. Pod koniec roku grupa rozpoczyna koncertowanie po Europie, którego to wynikiem jest album "Live In Firenze"

W lutym 2008 roku zespół wystąpił w Polsce w klubie Radio Luxemburg. Pod koniec 2008 roku zespół zamierza wydać nowy singiel "The Light".

Skład:
 
Nico - wokal, programowanie, gitara elektryczna
Simon - instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna
Franz - gitara basowa
David - perkusja

Dyskografia:
 
01. J.D. (2006)
02. Paranoïa (2006)
03. Unreleased Songs (2008)
04. Live In Firenze (Live) (2008)

Oficjalna strona internetowa: brak
MySpace: www.myspace.com/joydisaster
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły