Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Howe Greg - Uncertain Terms

Greg Howe należy do szerokiego wachlarza wirtuozów gitary. Ten muzyk, który notabene nie ma nic wspólnego z gitarzystą Yes ma jedną charakterystyczną cechę obcą innym przedstawicielom tego typu grania - pomimo iż cała uwaga skupiona jest na jego osobie, to pozostała część zespołu wcale nie ułatwia słuchaczowi życia.
"Uncertain Terms" to album bardzo rockowy, ale zarazem zagrany z amerykańskim luzem. Cała ekipa wspina się tu na wyżyny, nadając muzyce bardzo progresywnego charakteru. Pomimo jednak ogromnej techniczności materiału jest tu mnóstwo melodii i dramaturgii tak obcej na tego typu wydawnictwach. Płyta przynosi dziewięć kawałków, w których słychać inspirowanie się Joe Satrianim. Howe jednak w przeciwieństwie do Satrianiego gra bardziej frywolnie i popisowo, co nie oznacza bez sensu - fajerwerki takie jakie on wymyśla naprawdę budzą podziw, a zarazem są bardziej strawne niż wygibasy Steve'a Vai'a.

Omawiany album jest chyba najlepszym, a już na pewno najmniej kontrowersyjnym wydawnictwem tego artysty. Jest to duży krok do przodu jeśli chodzi o strukturę utworów, w porównaniu z dwoma pierwszymi płytami gitarzysty. W zasadzie jest to pierwsza płyta tego muzyka, która ma ręce i nogi. Płyta godna polecenia każdemu fanowi dobrego rockowego grania.

Tracklista:

01. Faulty Outlet
02. Mile Limit
03. Run with It
04. Business Conduct
05. Public and Private
06. Song for Rachelle
07. Stringed Sanity
08. Solid State
09. Second Thought

Wydawca: Sharpnel Records (1994)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły