Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Hail of Bullets - On Divine Winds

Na oficjalnym MySpace holenderskiego Hail of Bullets można zapoznać się z utworem "Operation Z" pochodzącym z ich drugiej płyty studyjnej. Przypomnijmy, koncept debiutanckiego albumu deathmetalowej grupy - "...Of Frost And War" (2008) poruszał tematykę walki Niemców na Froncie Wschodnim podczas II Wojny Światowej. Nowy krążek, zatytułowany "On Divine Winds" ["Na skrzydłach boskiego wiatru" to odniesienie do nazwy pilotów-samobójców "kamikaze", która po polsku oznacza właśnie "boski wiatr", przyp. aut.] podejmuje problem japońsko-amerykańskich zmagań wojennych na Pacyfiku. Materiał, który ukaże się 11 października wyda Metal Blade Records.
Deathmetalowa supergrupa, w której skład wchodzą perkusista Ed Warby [Demiurg, ex-Gorefest], gitarzyści Stephan Gebédi oraz Paul Baayens [oboje Thanatos], wokalista Martin Van Drunen [Asphyx, ex-Pestilence] i basista Theo van Eekelen [Houwitser], umieściła na nowej płycie jedenaście nowych kawałków plus intro. Do ich produkcji zasiadł Ed Warby, miksem zajął się szwedzki producent/multiinstrumentalista Dan Swanö - do dokładnie ci sami ludzie, którzy pracowali nad utworami z poprzednich wydawnictw kapeli.

"Ekspansja Cesarstwa Japonii na Azję dała początek wojnie totalnej, która zrobiła użytek z najwymyślniejszych środków, na bombie atomowej skończywszy. Silna defensywa amerykańska rzuciła do walki setki marines, którzy toczyli krwawe boje o każdą z licznych wysepek rozrzuconych na Oceanie Spokojnym. Zmusiło to Japończyków do użycia pilotów-samobójców "kamikaze" i do samobójczych walk wręcz, w których szarża "banzai" była aktem ostatecznej desperacji prowadzącej do honorowej śmierci w boju. Dopiero amerykańskie ataki nuklearne rzuciły Imperium na kolana" - mówi wokalista Martin Van Duren.

Tracklista:

01. The Eve Of Battle
02. Operation Z
03. The Mukden Incident
04. Strategy Of Attrition
05. Full Scale War
06. Guadalcanal
07. On Coral Shores
08. Unsung Heroes
09. Tokyo Napalm Holocaust
10. Sugar Loaf Hill (bonus track on limited first digibook edition)
11. Kamikaze
12. To Bear The Unbearable

Oficjalna strona internetowa: www.hailofbullets.com
MySpace: www.myspace.com/hailoffuckenbullets
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły