Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Encyklopedia :

Frost Like Ashes

Wizja zespołu zrodziła się wiosną 2001 roku w umyśle Sebata. Mimo iż do tej pory był zawsze wokalistą (w zespołach World Funeral i Coven), postanowił, że we Frost Like Ashes pełnił będzie rolę gitarzysty. Wizja zmaterializowała się, kiedy do zespołu dołączyli Eric na perkusji i Syntyche na basie. Teraz zespół szukał już tylko wokalisty, którego miejsce zajął latem 2001 roku Azahel, były wokalista deathmetalowego Possession.
Po powstaniu pierwszego kawałka zatytułowanego Immortals, zespół opuścił Eric, a jego miejsce za perkusją zajął Adonijah (wcześniej również w Possession). Immortals został wkrótce nagrany do rozpowszechniania w internecie (w ciągu kilku zaledwie miesięcy od premiery, plik ściągnęło ponad 1100 osób), a zespół tworzył z powodzeniem kolejne utwory.

Na składance zatytułowanej "A Brutal Christmas" ukazała się interpretacja kolędy "Let All Mortal Flesh Keep Silence", a "Adorers Of Blood" zadebiutował na brytyjskiej kompilacji "Arachnid Terror". Jesienią 2002 zespół nagrał materiał na swój pierwszy krążek zatytułowany Pure As The Blood "Covered Snow" (EP) i w tym samym roku podpisał umowę z Sounds Of The Dead Records, która wypuściła krążek na początku 2003 roku. Zespół rozpoczął niebawem pracę nad nowym, już pełnometrażowym albumem, ale rozwiązanie Sounds Of The Dead Records wymusiło przerwę. W oczekiwaniu na dalszy rozwój sytuacji, jeden z gotowych już utworów, "Nighfall's Cold Kiss", został umieszczony w internecie, na kompilacji "A Treasury Of Sorrows" oraz na radiowych playlistach.

W lecie 2004 zespół podpisał kolejną umowę z PsychoAcoustix Records. Po odejściu Syntyche, Frost Like Ashes wzmocnił swój skład przyjmując klawiszowca Qoheletha i basistę Ruacha. Mimo zmian personalnych, zespół zajął się nagrywaniem nowego krążka zgodnie z planem (zima 2004), ale zanim doszło do jego wydania, zmarł właściciel PsychoAcoustix Records, co położyło kres działalności tej niewielkiej wytwórni. Po długich staraniach zespół nabył w końcu prawa do swojego albumu i zdecydował się samodzielnie wypuścić go na rynek. Płyta zatytułowana "Tophet" ukazała się w sprzedaży w styczniu 2006.

Zespół uważany jest za jeden z najbardziej obiecujących christian unblack metalowych projektów na świecie. Z pewnych źródeł wynika również że basista Ruach pełni w tej chwili misję ewangelizacyjną w Meksyku.

Skład:

Nyk Edinger "Azahel" - wokal
Qoheleth - instrumenty klawiszowe
Sebat Frost - gitara elektryczna
Ruach - gitara basowa
Shane Goade "Adonijah"- instrumenty klawiszowe, perkusja

Byli członkowie zespołu:

Syntyche - gitara basowa

Dyskografia:

01. Demo 2002 (Demo) (2002)
02. Pure As The Blood Covered Snow (EP) (2003)
03. Tophet (2005)
04. Live In Omaha (DVD) (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.frostlikeashes.com
MySpace: www.myspace.com/frostlikeashes
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły