Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Finnish Female Fronted Tour 2011

29 września na deskach warszawskiej Progresji wystąpi bardzo oryginalny rockowy skład. Na scenie pojawią się trzy będące w europejskiej trasie zespoły, wszystkie pochodzące z Finlandii i wszystkie dowodzone przez kobiety. Zespołami tymi są rockowo-metalowe: Manzana, Vanity Ink i Somby. Trasa rozpocznie się jutro w Hamburgu a zakończy w Rydze. Koncert w Progresji będzie jedynym występem dziewcząt w Polsce.
SomBy to zespół rockowy z Laponii. Zespół powstał w Vuotso w 2004 roku. W tym czasie składał się wyłącznie z dziewcząt. W jego składzie wystąpiły pewne zmiany w listopadzie 2007 roku, kiedy dwóch chłopców z Inari dołączyło do kapeli. W 2008 roku podpisali kontrakt z Tuupa Records i wydali swój pierwszy EP. W 2009 zespół zdobył Grand Prix Sami z ich piosenką "Ii iđida" i zdążył już zdobyć odznaczenie parlamentu Finlandii za promowanie kultury Sami. Ich ostatni album "Alas Eana" trafił do sprzedaży na początku ubiegłego roku.
Manzana  to zespół założony w Tampere w 2003 roku. Ich ostatni album został wydany w 2010 i nosi tytuł "Industrial Hippes". Ta żywiołowa grupa łączy muzykę metalową z popem lat 90. Ma na swoim koncie znaczące sukcesy w Finlandii, gdzie ostatnie krążki dotarły na 24 i 26 miejsce list sprzedaży. Z mikrofonem stoi urocza Piritta, często porównywana do Sandry z Guano Apes czy Skin ze Skunk Anansie. Vanity Ink powstał w 2002 roku i  pochodzi ze stolicy Finlandii. W 2004 roku wydał dwa EP a pierwszą pełna płyta była wydana w 2007 roku "On Your Skin". Znany jest z nieobliczalnego zachowania na scenie zarówno czterech wytatuowanych muzyków jaki i śpiewającej Annabelle.
Szczegóły koncertu w naszym kalendarium.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły