Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Female Voices Tour 2008

W ramach mini trasy Female Voices Tour 2008 w Częstochowie 12 grudnia, dzień póżniej w Stalowej Woli kończąc w niedzielny wieczór w Lublinie wystąpią trzy zespoły reprezentujące rodzimą scenę muzyki gotyckiej. Trzy bandy dowodzone przez charyzmatyczne wokalistki to częstochowska Vena Valley, reprezentująca pogranicze cold wave i metalu formacja Mothernight, a także znany szerokiej publiczności pochodzący z Warszawy zespół At The Lake. Koncertom patronuje DarkPlanet.
Szczegóły koncertów:

Częstochowa, klub Tramwaj*
al. Niepodległości 11
www.klubtramwaj.pl

Stalowa Wola, klub JazzRock
ul. Ofiar Katynia 37
www.jazzrock.pl

Lublin, klub Graffiti
ul. Piłsudskiego 13
www.graffiti.lublin.pl

bilety na wszystkie koncerty: 10 zł
*w Częstochowie zamiast Vena Valley wystąpi gość specjalny

Zespoły:

At The Lake - symfoniczno-operowy metal (sopran, skrzypce, pianino). Na scenie zespół przykłada tak samo wielką uwagę do muzyki jak i do swojego image'u prezentując się w wyszukanych, oryginalnych strojach. Formacja powstała, jak i wydała swoją pierwszą płytę w 2005 roku. Na początku 2009 szykuje się do nagrania drugiego krążka przy współpracy z orkiestrą symfoniczną oraz chórem. Materiał na nowy album jest już w większości gotowy i część z niego będzie prezentowany na tej trasie. At The Lake grał tym roku koncert wraz z Within Temptation w warszawskiej Stodole, pojechał w trasę z Tyrem (Wyspy Owcze), pojawił się na wielu festiwalach m.in. Metalcamp (Słowenia), Hunterfest i innych. Poza tym zespół z najwiekszą przyjemnością regularnie odwiedza swoich fanów koncertując w miastach w całej Polsce.
www.atthelake.info

Mothernight - gothic/cold wave rock, jest to drugi projekt lidera zespolu Hate (ale nie taki ciężki:) powstały w 2002 roku. Pod koniec 2006 roku grupa nawiązała współpracę z Locomotive Records i album Mothernight pod takim samym tytułem miał swoją światową premierę na przełomie kwietnia/maja 2007. Zespół nagrał także teledysk promujący tą płytę. Trwają prace nad materiałem na kolejny album.
www.mothernight.eu

Vena Valley - gothic rock. Zespół rozpoczął swoją działalność w 2003 roku w Częstochowie. Po kilku miesiącach wspólnej pracy zespół zarejestrował w studiu swoje pierwsze demo. Na początku 2004 roku, już z nową wokalistką zespół ponownie wszedł do studia i zarejestrował utwory z których powstała mini płyta pt. "TANELLIS". Materiał ten zebrał bardzo dobre opinie i pozytywne recenzje. Powstał także teledysk do utworu "Hollow", cieszący się sporym zainteresowaniem mediów, a utwór "Too Late For Love" znalazł się w drugiej edycji BISlisty, gdzie od samego początku utrzymywał się w czołówce notowania. Liczne koncerty i festiwale zaowocowały dużym zainteresowaniem zespołem. Na przełomie 2006 i 2007 roku grupa nagrała w studiu swój najnowszy materiał muzyczny. Ostatnio wygrała także ogólnopolski konkurs organizowany przes Nokia, a w przyszłym roku wraz ze swoją niezwykle charyzmatyczną wokalistką szykuje się na trasę po Skandynawii!
www.venavalley.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły