Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2018
Recenzje :

Fate Unknown - Something Now

Czasami dzieje się tak, że widząc okładkę już wiesz, że to muzyka nie z twojej parafii. Trzymając w rękach debiutancki krążek muzyków z Kędzierzyna Koźla byłem święcie przekonany, że będę miał doczynienia z klonem Fear Factory. Na szczęście materiał zawarty na "Something Now" jest bardziej zróżnicowany i nie zamyka się w jednym gatunku. Oprócz wpływów Fear Factory znajdziemy także fascynacje Machine Headem, wiele momentów przypomina ostatnie działo Thy Disease - tyle że Fate Unknown gra wolniej i ciężej.

Pierwsze dźwięki "Varicella Mentis" tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu - pomyślałem, że to kolejna kapela, która ma spóźniony zapłon i próbuje się wybić.

Odnoszę jednak wrażenie, że gdyby zespół wydał ten krązek kilka lat wcześniej odzew byłby bardziej pochlebny. Obecnie taka muzyka jest w regresie i raczej ciężko w niej o powiew świeżości. "Something Now" jest krążkiem nierównym, a przez to przeciętnym - może i pomysłowym, ale i zbyt rozstrzelonym stylistycznie. Mnie płytka nie ruszyła, raczej wracać do niej nie będę, ale fanom nowoczesnego grania mogę ją polecić, gdyż mało jest w kraju zespołów, które robią taką muzykę dobrze - a Fate Unknown to potrafi.

Wydawca: Equilibrecords (2007)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły