Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Entwine

Entwine - fiński zespół gothic metalowy założony w 1995 roku w mieście Lahti. Grupa została założona przez Aksu Hanttu, Toma Mikkola i Teppo Taipale. Początkowo Entwine było zespołem death metalowym.
W ciągu dwóch lat od założenia, muzyka Entwine stała się dużo bardziej melodyjna, zespół znalazł swoją drogę. W związku z tym, jesienią 1997 roku do zespoły dołączył Panu Willman, który był odpowiedzialny za wokal i gitarę. Na początku roku 1998, w lutym, do zespołu dołączyła keyboardzistka Riitta Heikkonen.

Debiutancki album Entwine, "The Treasures Within Hearts", ukazał się we wrześniu 1999 roku. Pomimo sukcesu, jaki odniosła płyta, Willman opuścił grupę w kwietniu roku 2000. Mniej więcej w tym samym czasie reszta zespoły zadecydowała o przyjęciu do grupy nowego basisty, został nim Joni Miettninen. A w maju do zespołu dołączył nowy wokalista Mika Tauriainen. Po trzech miesiącach internsywnych prób, ukazał się następny album grupy, "Gone".

W 2001 roku do zespołu dołączył Jaani Kähkönen, jako sesyjny gitarzysta, ale szybko stał się częścią zespołu, wypełniając miejsce po Willmanie. Trzeci album Entwine, "Time Of Despair" ukazał się w roku 2002, wkrótce po jego wydaniu zespół wyruszył w trasę z Ram-Zet i Theatre Of Tragedy. Dwa lata później, w 2004 roku, ukazał się następny album Entwine "DiEversity".

Skład:

Mika Tauriainen - wokal
Tom Mikkola - gitara elektryczna
Jaani Kähkönen - gitara elektryczna
Joni Miettinen - gitara basowa
Aki Hanttu - perkusja, boczny wokal

Byli członkowie zespołu:

Saara Hellström - wokal
Panu Willman - wokal, gitara elektryczna
Riitta Heikkonen - instrumenty klawiszowe
Teppo Taipale - gitara basowa

Dyskografia:

01. Divine Infinity (Demo) (1997)
02. The Treasures Within Hearts (1999)
03. Gone (2001)
04. Time Of Despair (2002)
05. DiEversity (2004)
06. Sliver (EP) (2005)
07. Fatal Design (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.entwine.org
MySpace: www.myspace.com/entwineofficial

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły