Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Draconian

Draconian - szwedzka kapela uprawiająca gatunek doom metal. Zespół jest ciekawy, gdyż możemy dosłyszeć się w nim trzech różnych, ale tak samo dobrych wokali. Draconian powstał w 1994 roku, kiedy to Johan Ericson (perkusja, wokal), Andy Hindenäs (gitara elektryczna) i and Jesper Stolpe (gitara basowa, wokal) połączyli swoje siły i zaczęli występować pod nazwą Kerberos, grając melodyjny death metal. Pół roku później dołączył do nich główny wokalista i pisarz tekstów, Anders Jacobsson i zespół zmienił nazwę na Draconian.
Przez parę miesięcy zespół pracował nad materiałem na demo. Z pomocą Jessici Eriksson (flet, wokal), Susanny Arvidsson (instrumenty klawiszowe, wokal) i Andreasa Haaga, demo "Shades Of A Lost Moon" zostało nagrane. Niedługo potem do Draconian dołączył gitarzysta, Magnus "Bergis" Bergström. Pierwsze demo otrzymało bardzo dobre recenzje, co zmotywowało zespół do nagrania promo, "In Glorious Victory", na początku 1997 roku.

Jakiś czas potem do zespołu dołączył klawiszowiec Andreas Karlsson, zastępując Susanne Arvidsson. W latach 1998-1999 Draconian prawie cały czas koncertował. Ogranie się ze sobą i doświadczenie scenicznie skłoniło zespół do nagrania drugiego dema "The Closed Eyes Of Paradise" w 1999 roku. Jednak Draconian chciał czegoś nowego. Ich brzmienie zwolniło się i stało się mroczniejsze. W tym klimacie zespół nagrał swoje drugie promo, "Frozen Features". Ostatnie swoje demo, zatytułowane "Dark Oceans We Cry" zespół nagrał w 2002 roku. Uzyskało ono zdumiewające wręcz recenzje i zaowocowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią Napalm Records.

Debiutancki długogrający album, "Where Lovers Mourn" Draconian nagrali w lipcu 2003 roku, drugi album, "Arcane Rain Fell", nagrali w 2005 roku. Zaraz po tym zespół opuścił Magnus Bergström, na którego miejsce przyszedł Daniel Arvidsson. Niedługo po Magnusie Draconian opuścił Andreas Karlsson, którego zastąpił Sanne Carlsson. W 2006 roku zespołowi udało się znaleźć odpowiedniego basistę, Fredrika Johanssona. W tym składzie zespół nagrał parę nowych kawałków na bonusową płytę "The Burning Halo", która jak do tej pory jest ostatnią w dorobku zespołu.

Skład:

Anders Jacobsson - wokal
Lisa Johansson - wokal
Johan Ericson - gitara elektryczna
Daniel Arvidsson - gitara elektryczna
Fredrik Johansson - gitara basowa
Jerry Torstensson - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Susanne Arvidsson - wokal, instrumenty klawiszowe
Andreas Haag - instrumenty klawiszowe
Sanne Carlsson - instrumenty klawiszowe
Andreas Karlsson - instrumenty klawiszowe, programowanie
Elena Andersson - instrumenty klawiszowe
Jessica Eriksson - flet, wokal
Magnus Bergström - gitara elektryczna
Andreas Hindenäs - gitara elektryczna
Thomas Jäger - gitara basowa
Jesper Stolpe - gitara basowa

Dyskografia:

01. Shades Of A Lost Moon (Demo) (1995)
02. In Glorious Victory (Demo) (1997)
03. The Closed Eyes Of Paradise (Demo) (1999)
04. Frozen Features (EP) (2000)
05. Dark Oceans We Cry (Demo) (2002)
06. Where Lovers Mourn (2003)
07. Arcane Rain Fell (2005)
08. The Burning Halo (EP) (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.draconian.se
MySpace: www.myspace.com/draconianmusic
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły