Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Dominium - Psycho Path Fever

Ogólno panująca tendencja do niedowartościowywania dobrych zespołów jest dobijająca. "Psycho Path Fever" jest pierwszym krążkiem białostockiego Dominium jaki usłyszałem - przedtem wydali jeszcze 2 płyty, ale niestety ominęła mnie przyjemność przesłuchania ich. Od razu zaznaczam, że przyjemność, bo zawartość omawianego wydawnictwa to istna perełka.
Nigdy czegoś podobnego nie słyszałem. Nie wiem jak określić tę muzykę - jest tu i death metal, jest mnóstwo prog metalu, jest klimatycznie ... w każdym bądź razie bardzo oryginalnie. Dominium zaskakuje w każdej materii - wokalista Adam Bogusłowicz czaruje raz czystym pięknym głosem, a innym razem kwiczy niczym zażynana świnia, wbrew pozorom doskonale wpasowując się w przestrzenne dźwięki "Psycho Path Fever". Krążek zaczyna się pięknym delikatnym "Mouth Like A Open Wound", ale kolejne utwory przynosza już zupełnie inne granie. Utwory są monumentalne, wprawiające w zadume - partie klawiszy łudzaco przypominające styl Kevina Moore'a oraz arcyciekawa gra perkususty (zdecydowanie najmocniejszy punkt zespołu) sprawia, że muzyka Dominium przypomina ambitny cyrk, gdzie dźwięki choć gęste to skaczą, płyną i zarażają nutką awangardy. Od strony technicznej zespół prezentuje się sprawnie, brzmienie jest wyśmienite, a poziom kompozycji zabija. Nie wiedzieć czemu, słuchając tego krążka czuję się jakbym słuchał koncept - albumu, do tego pyszna okładka ...

"Psycho Path Fever" to jedno z najlepszych krajowych wydawnictw metalowych ostatnich lat. Krążek może być świetną, delikatniejszą alternatywą dla poczynań nieodżałowanej Lux Occulty - kreatywne podejście do muzyki, pewien schizofreniczny klimat - tylko łagodniej. Na pewno warto mieć ten album w swojej kolekcji - mamy tu wszystko co ambitna muzyka powinna zawierać.

Wydawca: Metal Mind Records (2002)
Komentarze
Harlequin : mnie sie wciąż podoba :) czy zajebista to nie wiem, ale na pewno bardzo d...
oki : płyta jest zajebista bo zdolne chłopy w Bright Ophidia też nieźle mącą
Harlequin : mimo wszystko mało zespół gra taka muzykę :)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły