Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Literatura :

Dominika Węcławek - Upadła Świątynia

Dominika Węcławek, Upadła Świątynia, Fabryka Słów, fantastyka postapokaliptyczna

22 stycznia 2016, nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się książka Dominiki Węcławek "Upadła Świątynia". Powieść z Uniwersum Kompleks 7215. Dwie dekady po Zagładzie skuta lodem i pogrzebana pod radioaktywnym śniegiem metropolia wydaje się być martwa. Przyroda jednak nie znosi próżni. Pojawił się ktoś, lub coś, co wabi do siebie ocaleńców, skazując ich na śmierć. Z samego serca stołecznego metra wyrusza więc specjalna ekspedycja. Jej członków łączy niewiele, a różni niemal wszystko. Przeprawa przez wyklęte rewiry, nawiedzone pustkowia i mroczne podziemia okaże się prawdziwym wyzwaniem.

Na szczęście rozkazy generała są jasne: dotrzeć do prawdy, nie dać się zabić, wszystkie zagrożenia eliminować bez pytania. Pozostaje tylko jedna wątpliwość, czy aby na pewno, na uwadze władz jest dobro całej społeczności Tuneli?

Dominka Węcławek jest wiedźmą - i to nie plotka. Pochodzi z tradycyjnego regionu pełnego tuneli i podziemi. Ma w żyłach śląską krew z domieszką węgla - urodziła się w mrocznym Sosnowcu (i przetrwała), tylko po to, by przez kolejne lata tułać się z rodziną po Polsce. Bo jak twierdzi, znacznie przyjemniej jest szukać nowych dróg do szczęścia, niż przekroczyć ostatecznie metę. Skończyła studia filozoficzne na UKSW. Jest współautorką pierwszej polskiej antologii hiphopowej wydanej przez Narodowe Centrum Kultury. Przez wiele lat pracowała w gazetach i czasopismach przepytując setki znanych artystów i innych utalentowanych ludzi. Współpracowała m.in. z Gazetą Wyborczą, Życiem Warszawy, Machiną, Przekrojem, National Geographic Traveler. Pisuje reportaże z kraju i ze świata. W wolnym czasie szlaja się po pustostanach, bunkrach i poligonach. Zawsze znajdzie sobie jakiś miły schron, nawet na paskudnie słonecznej Malcie. Chciała być kierowcą Kołowego Transportera Opancerzonego Rosomak, ale została autorką książek postapokaliptycznych.

Premiera: 22 stycznia 2016

Wydawca: Fabryka Słów 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły