Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Distorted - Voices From Within

"Voices From Within" to najnowsza płyta izraelskiego zespołu Distorted, łączącego w swojej muzyce melodyjny metal, gotycki klimat i cięższe elementy spod znaku death metalu. Całość dopełnia nuta orientalizmu, który ujawnia się głównie dzięki charakterystycznemu głosowi Miri. Jest to krążek wart uwagi, przepełniony kompozycjami nasyconymi całym spektrum emocji. Bardzo melancholijny i smutny, ale też pełen pasji i namiętności.
Kompozycje zawarte na płycie są bardzo zróżnicowane i mają wyraźnie progresywny charakter. Odnajdziemy tu częste zmiany tempa, cięższe gitarowe riffy korespondują z akustycznymy przygrywkami i pobrzmiewającymi w tle orientalnymi wstawkami.  Jest i kilka ciekawych solówek przykuwających uwagę oraz dobrze wyeksponowana linia basu, co sprawia, że płyta jest dynamiczna i wyrazista.

Warstwa wokalna płyty to połączenie delikatnego, pełnego emocji i niezwykłej siły wyrazu kobiecego wokalu i gwałtownego, ale również melancholijnego growlu Raffaela. Połączenie bardzo udane i tworzące niepowtarzalny klimat. Głos Miri przenosi słuchacza w inną przestrzeń i pozwala na chwilę odpłynąć, gdyż wokalistka naturalnie przechodzi z jednej tonacji w drugą, śpiewając raz spokojnie i lirycznie, innym razem znów mocniej i agresywniej. Szorstki wokal Raffaela nadaje utworom nieco agresji i wprowadza niepokój do spokojnie sączących się dźwięków.

"Voices From Within" nie jest płytą, która po pierwszym przesłuchaniu trafia do odbiorcy.  Trzeba poświęcić jej trochę czasu i pozwolić oczarować się jej klimatem. Brak tu na pewno metalowych hitów, jakie serwuje nam Nightwish czy Within Temptation. Obcujemy tu raczej z muzyką wypełnioną cudownymi dźwiękami, do których chętnie powrócimy po przesłuchaniu płyty. Na wyróżnienie zasługuje "Letting Go", gdzie śpiew Miri rozbrzmiewa z pełną mocą i ogromną wyrazistością i "Escaping The Mind-Grid", zabarwiony klimatem Bliskiego Wschodu.

Tracklista:

01. One Last Breath
02. What Remains
03. Voices From Within
04. Fading
05. A Soft Whisper
06. Reveal My Path
07. Escaping The Mind-Grid
08. Obscure
09. Theom
10. Consistent Duality
11. Letting Go
12. As You Lay

Wydawca: Candlelight Records (2008)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły