Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Destruction

Destruction - thrashmetalowa legenda z Niemiec. Powstali w 1982 roku. Obok Sodom i Kreator tworzą tzw, wielką trójcę niemieckiego thrash metalu.
Destruction powstał w 1982 roku w niemieckiej miejscowości Lorrach, pierwotnie pod nazwą Knights Of Demon. Założyli go Marcel "Schmier" Schirmer i Mike Sifringer, którzy do tej pory dalej się w nim udzielają. Warto nadmienić, ze Mike w przeciwieństwie do Schmiera nigdy nie odszedł z zespołu.

Pierwsze demo, "Speed Kills" wychodzi w 1983 roku już pod szyldem Destruction. Zawiera utwór "Mad Butcher", który stał się jednym z największych hitów zespołu oraz znakiem rozpoznawalnym. Kolejne demówki ("Bestial Invasion Of Hell", "Black Metal Night Rehearsal") doprowadziły do wydania EPki zatytułowanej "Sentence Of Death"w 1984 roku. Rok później wychodzi pełny album grupy - "Infernal Overkill". Przez kolejne lata wychodziły kolejne albumy ("Eternal Devastation", "Release From Agony", "Cracked Brain"). W 1989 roku wychodzi świetny album koncertowy "Live Without Sense".

Niezbyt udane sukcesy komercyjne, wraz z latami, co również było spowodowane przez zmierzch ery thrashmetalowej, na rzecz grunge (którego zresztą thrash pomógł wypromować) skutkowały odejściem Schmiera z zespołu na rzecz innego thrashowego projektu - Headhunter. Nastała era tzw. Neo-Destruction. W tym okresie wyszły 2 EPki oraz jeden album długogrający, lecz bez żadnych sukcesów. Ciekawostką jest, że nagrane w tym okresie płyty nie są wliczane do oficjalnej dyskografii zespołu.

W 1999 roku do zespołu powraca Schmier ("Nie mogłem patrzeć, co się dzieje z moim zespołem" - tak komentował swój powrót). W 2000 roku po długiej przerwie wychodzi "All Hell Break Loose", rok później "The Antichrist", które doskonale pokazują, że Schmier podniósł zespół z powrotem ku chwale. W 2002 roku zespół świętuje swoje 20 urodziny działalności, co zostaje zwieńczone płytą koncertową " Alive Devastation" oraz DVD "Live Discharge - 20 Years Of Total Destruction" z nagraniem z koncertu na festiwalu Wacken Open Air. Lata 2003-2005 przynoszą odpowiednio kolejne albumy "Metal Discharge" oraz "Inventor Of Evil". Rok 2007 przynosi albumik "Thrash Anthems", zawierający nowe wersje utworów z lat 80., które zostały wybrane przez fanów. Ostatni długogrający album - "D.E.V.O.L.U.T.I.O.N." wychodzi w 2008, rok później album koncertowy "The Curse Of The Antichrist - Live In Agony".

Skład:

Marcel "Schmier" Schirmer - wokal, gitara basowa
Mike Sifringer - gitara elektryczna
Marc Reign - perkusja

Byli członkowie zespołu:

André Grieder - wokal
Thomas Rosenmerkel - wokal
Harry Wilkens - gitara elektryczna
Michael Piranio - gitara elektryczna
Christian Engler - gitara basowa
Thomas Sandmann "Tommy" - perkusja
Chris Witchhunter - perkusja (zmarł 7 września 2008 roku)
Oliver Kaiser "Olli" - perkusja
Sven Vormann - perkusja

Dyskografia:

01. Infernal Overkill (1985)
02. Eternal Devastation (1986)
03. Release From Agony (1987)
04. Cracked Brain (1990)
05. The Least Successfull Human Cannonball (1998)
06. All Hell Breaks Loose (2000)
07. The Antichrist (2001)
08. Metal Discharge (2003)
09. Inventor of Evil (2005)
10. Thrash Anthems (2007)
11. D.E.V.O.L.U.T.I.O.N. (2008)

Oficjalna strona internetowa: www.destruction.de
MySpace: www.myspace.com/officialdestruction

Źródło: Wikipedia oraz opracowanie własne
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły