Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Delight - Od Nowa

Rzadko zdarza się, aby tytuł płyty odnosił się do tego w jakim okresie działalności jest aktualnie dany zespół. Jednak w przypadku płyty "Od Nowa" zespołu Delight można śmiało stwierdzić, że jest to odbicie tego, gdzie zespół zawędrował. Mianowicie płyta ta prezentuje zupełnie inny rodzaj muzyki i ekspresji niż poprzednie albumy. Mógłbym nawet powiedzieć, że zespół został wymyślony na nowo.
Zatem z czym mamy do czynienia tym razem? Z muzyką mocno gitarową z lekkimi nowoczesnymi wstawkami. Dobrze brzmiąca perkusja i przede wszystkim mocny i czysty śpiew wokalistki Pauliny. I tak już pierwszy utwór na płycie, czyli tytułowy "Od Nowa", przynosi kawał dobrze zagranego i zaśpiewanego rocka gotyckiego, chociaż z gotykiem ma to już mało wspólnego, ale jednak pewien klimat pozostał.

Kolejne utwory są ciekawie zaaranżowane, melodyjne oraz zaśpiewane z werwą, co najważniejsze moim zdaniem w naszym ojczystym języku. Słychać, że Paula świetnie czuje się w roli wokalistki, a polskie teksty dopełniają płytę. Ogólnie utwory są bardzo nośne i łatwo zapadają w pamięć. Płytę uważam za naprawdę udaną i dobrze rokującą na przyszłość zespołu.

Na koniec pozostawiłem pewne małe  niedogodności - mianowicie płytę kończy 15-minutowy instrumentalny walec, który w moim odczuciu burzy całościowy odbiór płyty. Zupełnie nie wiem o co chodziło zespołowi, który po 10 bardzo dobrych utworach umieścił ten instrumentalny kolos ciągnący się w nieskończoność.

Podsumowując Delight nagrał bardzo dobrą płytę z utworami łatwo wpadającymi w umysł do numeru "Mój Błękit" włącznie. Utwór ostatni, czyli "Sen" proponuje po prostu ominąć. Płyta godna przesłuchania, która pokazuje zespół w nowej odsłonie na bardzo dobrym poziomie.

Tracklista:

01. Od Nowa
02. Za Mało
03. Między Nami
04. Wypowiem Twoje Imię
05. Uwolnij Mnie
06. Mam Dość
07. Zmowa Milczenia
08. To Jest We Mnie
09. O Tobie
10. Mój Błękit
11. Sen

Wydawca: MetalMind Productions (2004)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły