Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Crippled Black Phoenix w listopadzie w Polsce

Agencja koncertowa PW Events oraz klub Progresja mają wielką przyjemność zaprosić na dwa koncerty jednej z ciekawszych brytyjskich formacji - grupy Crippled Black Phoenix. Po fenomenlnie przyjętych majowych koncertach w Polsce, zespół grający "ballady końca świata" ponownie zawita u nas. Muzyków tym razem zobaczyć będziemy mogli 8 listopada w poznańskim klubie Blue Note oraz 9 listopada w warszawskim klubie Progresja. Podczas koncertów zespół zaprezentuje m.in materiał z nadchodzącej płyty. Usłyszeć będziemy mogli również utwór "The Brain / Poznan", do którego inspirację Brytyjczycy odnaleźli w naszym kraju.
Crippled Black Pheonix powstał w 2004 roku w wyniku współpracy muzyków znanych z Mogwai, Electric Wizard, Iron Monkey czy Gonga. Zespół grał w różnych zestawieniach na żywo, a przez skład przewinął się również Geoff Barrow z Portishead.

Ich twórczość wpychana była do wielu już szufladek - od doom metalu, po post rock do freak folku. W żadnej z nich zespół jednak nie utrzymywał się na dłużej. Niezwykłą zaś atmosferę muzyki określanej przez sam zespół jako "ballady końca świata" tworzą m.in. dzięki wykorzystywaniu różnych ciekawych instrumentów folkowych np. banjo, czy klasycznych jak wiolonczela.

Jak do tej pory zespół nagrał cztery płyty. Ostatnia w ich dorobku to "I, Vigilante". Aktualnie grupa pracuje nad kolejnym albumem, który ukaże się pod koniec roku.
Komentarze
oki : no tym razem to już nie podaruję sobie jak nie zobaczę ich grających "B...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły