Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Chain Reaction - Id (Promo)

Przesłuchując "Id" od razu można zauważyć, że nawiększą inspiracją zespołu jest Pantera. Oprócz tego odnajdziemy odrobinę naleciałości z Machine Head i Metalliki. Generalnie utwory opierają się szarpanych, motorycznych, ciężkich riiffach wyraźnie nawiązujących do czasów "Vulgar Display Of Power". Niejednokrotnie wydawało mi się, że już gdzieś dany riff słyszałem. Jest też parę nowocześniejszych aranżacji rodem właśnie z Machine Head i jest też trochę thrashu a la Metallica.
Muzyka zespołu jest szalenie dynamiczna, agresywna, ale nie jest aż tak miażdżąca jak Pantera. Gdzieniegdzie pojawiają sie deathmetalowe blasty, ale jest to sporadyczne. Wokaliscie najblizej jest do Rob Flynna, ale miejscami odważa się wstępować w rewiry deathmetalowe. "Id" posiada bardzo dobre brzmienie, każdy instrument brzmi dobrze i jest słyszany, a muzyka nie zlewa sie w jedną całość.
Podsumowując, należy powiedzieć, że Chain Reaction nie grzeszy oryginalnościa, ale w tym co robią są dobrzy. Zanosi sie na to, że niedługo wyrośnie nam kolejny zespół podobny do Frontside, który może zdobędzie uznanie publiczności.

Wydawca: płyta wydana przez zespół (2006)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły