Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Celtic Frost - Into The Pandemonium

Celtic Frost, Into The Pandemonium, avantgarde, black metal, death metal, doom metal, glam metal, thrash metalTrzecia płyta szwajcarskiego Celtic Frost może okazać się zaskoczeniem dla kogoś, kto śledził kolejne wydawnictwa tej grupy. Wcześniej czy później można było się spodziewać, że formacja mocniej poruszy owe rock'n'rollowe motywy.
I taka jest też ta płyta - od pierwszych dźwięków "Mexican Radio" mamy do czynienia z muzyką rozbujaną, chwytliwą prostą, pozbawioną niechlujstwa. Możnaby rzec, że materiał jest bardziej piosenkowy, skierowany do szerszego grona słuchaczy. Wcale nie musi być to jednak zarzutem, gdyż Tom Warrior nie zapomniał o korzeniach - w dalszym ciągu jest tu sporo motywów charakterystycznych dla poprzednich płyt. W zasadzie, to formacja nagrała trzeci bardzo podobny album, z tą różnicą, że o wiele więcej tu tego bujającego pierwiastka.

"Into The Pandemonium" w opinii wielu osób to ostatni godny uwagi album tej formacji. Na pewno jest to najlepsze wydawnictwo tej grupy - idealnie wypośrodkowane pomiędzy muzyczną prostotą i brzydotą, a rockową energią i chwytliwością.

Tracklista:

01. Mexican Radio (Wall Of Voodoo Cover)
02. Mesmerized
03. Inner Sanctum
04. Sorrows Of The Moon
05. Babylon Fell
06. Caress Into Oblivion
07. One in Their Pride
08. I Won't Dance
09. Rex Irae
10. Oriental Masquerade

Wydawca: Noise Records (1987)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły