Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

Callisto z koncertem we Wrocławiu

Fińscy przedstawiciele post metalu z zespołu Callisto dokładnie za miesiąc odwiedzą Polskę. 12 grudnia w klubie Firlej we Wrocławiu pojawią się w ramach promocji albumu "Providence" wydanego w tym roku. Krążek zaskoczył fanów grupy ze względu na różnorodności instrumentalne: saksofon, wiolonczela, flet czy rożek angielski, a także, ze względu na fakt, że pojawiły się czyste wokale jak również dość zaskakujące instrumentarium. Finom wsparcia udzieli Sosnowiecka grupa Forge of Clouds. Koncertowi organizowanemu przez ODA Firlej we współpracy z Asymmetry patronuje DarkPlanet.
Więcej szczegółów dotyczących eventu znajduje się w naszym serwisowym kalendarium, a także na stronie klubu Firlej oraz Asymmetry.

Bilety w przedsprzedaży dostępne są w sieciach Ticketpro i Eventim i kosztują 40 złotych. W dniu koncertu ich cena wzrośnie do 50 złotych.

Zespoły:

Callisto [post metal - Finlandia]
To post-metalowy zespół założony w 2001 w Turku w Finlandii. Ich pierwszy album pozostawał pod dużym wpływem takich gatunków jak post hard-core czy metal core’a. Potem muzyka Finów ewoluowała w stronę doom i sludge metalu. Kolejne nagrania to dalsze poszukiwania własnego stylu grupy. Dziś ich muzyka stała się bardziej progresywna zmierzając w kierunku post rocka. Najnowszy album „Providence” wydany 2009, zaskoczył fanów grupy. W kompozycjach pojawiły się czyste wokale jak również dość zaskakujące instrumentarium - saksofon, wiolonczela, flet i rożek angielski.

Piosenki na albumie „Providence” są zbudowane na warstwowych melodiach, w które zespół wplata dźwięki charakterystyczne dla muzyki rockowej z lat ’70, jak również jazzowe patenty. Całość łączą krzykliwe ale też melodyjne wokalizy. Muzyka Callisto z pewnością przypadnie do gustu fanom Cult of Luna, Rosseta, Mouth of the Architect czy Isis, ale też zwolennikom brzmienia: Opeth, Porcupine Tree, Amplifier, Riverside, a nawet King Crimson.
www.myspace.com/callistochaos 
www.callistochaos.com

Forge of Clouds [progressive/metal - PL]
Powstało w 2008 roku w Sosnowcu. Piotr Filipczak, Kuba Hanusa i Maciek Śmigrodzki rozpoczęli wspólne próby z potrzeby grania muzyki naładowanej szeroko pojętymi negatywnymi emocjami. Założenia były proste: stworzyć dźwiękową atmosferę pesymizmu bez decydowania się na jakąkolwiek stylistyczną szufladkę. Próba czasu pokazała, że powstające utwory zaczęły nawiązywać do twórczości takich grup jak Neurosis czy Mastodon, pozostając jednak w rejonach prostego, gitarowego grania. Przełomem okazało się dołączenie do zespołu Wojtka Lichoty, który jako drugi gitarzysta w składzie dodał muzyce Forge of Clouds więcej energii, przestrzeni, oraz emocji. Zespół zaczął być rozpoznawalny ze względu na pojawiające się charakterystyczne brzmienie, oraz na obecność trzech różnych głosów wokalnych. Kluczem do muzyki Forge of Clouds stało się traktowanie wszystkich instrumentów równorzędnie, oraz łączenie ze sobą skrajnych środków wyrazu w całość, która pozostawia w słuchaczach silne, często skrajnie różne emocje. Grupa zdobywa obecnie coraz większą popularność, a pod koniec roku 2009 zostaną ukończone prace nad jej debiutanckim albumem.
www.myspace.com/forgeofclouds  


Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły