Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Literatura :

Brook i Keith Desserich - Wiadomość z nieba

Niezwykły pamiętnik napisany przez rodziców sześcioletniej dziewczynki, którzy dowiadują się, że ich córka odejdzie zbyt wcześnie. Prawdziwa i niezapomniana opowieść, którą napisało życie. Wzruszająca historia o tym, jaką lekcję życia i miłości może przekazać swoim rodzicom kilkuletnia dziewczynka odchodząc z tego świata. Elena Desserich pragnęła zostać nauczycielką. Chociaż jej życie było zbyt krótkie, by zdołała spełnić to marzenie, Elena nim odeszła, zdążyła przekazać nam niezwykłą lekcję. Nigdy nie przestała uczyć tych, którzy ją otaczali, jak doceniać cud codziennego życia, nawet będąc sześciolatką z rzadką odmianą guza mózgu.
Choć ten osobisty i szczery dziennik został spisany z myślą o młodszej siostrze Eleny, jako pamięć po niej, Brooke i Keith Desserich dzielą swoją emocjonalną podróż i zmagają się targającymi nimi sprzecznymi impulsami, by za wszelką cenę pokonać chorobę Eleny, a jednocześnie przygotować się na nieunikniony koniec. Strona po stronie, ten dziennik jest przypomnieniem dla rodziców na całym świecie, by doceniali i cieszyli się każdym momentem spędzonym wspólnie ze swoimi dziećmi.

W książce znajdują się wiadomości od Eleny, które ukryła w całym domu, wiedząc, że rodzina znajdzie je, kiedy jej nie będzie już z nimi. Te krótkie listy pokazują nam, że nawet podczas najcięższych chwil w życiu, możliwe jest odnalezienie nadziei i bezinteresownej miłości.

Wiadomość z nieba to niezwykła opowieść o pokorze i inspiracji. Od momentu postawienia diagnozy, Elena stworzyła imponującą listę życzeń, tych dużych i tych małych, poczynając od jazdy powozem, a kończąc na namalowaniu obrazu, który wisiałby na ścianie muzeum sztuki. Jej życie było motywacją do stworzenia fundacji, która dzisiaj pomaga wielu dzieciom w walce z rakiem.

Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 23 listopada.

Szczegóły: www.papierowyksiezyc.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły