Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Brian Eno, Peter Murphy, Atari Teenage Riot na Soundedit 2016

Brian Eno, Peter Murphy, Atari Teenage Riot, Soundedit 2016

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz ósmy w Łodzi. Podczas tegorocznej edycji będzie można uczestniczyć w spotkaniu z Brianem Eno, który przywiezie do Łodzi swoją najnowszą instalację dźwiękową - „The Ship”. W Filharmonii Łódzkiej z wyjątkowym koncertem wystąpi Brodka. Zespół Raz Dwa Trzy przygotował na Soundedit unikatowy występ. Wokalista kultowego zespołu Bauhaus – Peter Murphy zagra przed sobotnią, uroczystą Galą koncert akustyczny. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników muzyki, płyt i koncertów do Łodzi, ale nie tylko do Klubu Wytwórnia, który nadal będzie centrum festiwalowych wydarzeń.

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit '16 będzie aktywnie wzbogacał tkankę miejską. Łódź będzie brzmiała wyborną muzyką. W Wytwórni odbędą się prelekcje, warsztaty, koncerty oraz punkt kulminacyjny każdej edycji Festiwalu, czyli uroczysta Gala wręczenia Nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”. Do klubu zapraszamy od czwartku do soboty, 27-29 października. W czwartek - 27 października - tradycyjnie już odbędzie się dzień branżowy, który wypełnią szkolenia z systemów nagłośnieniowych firmy JBL. W piątek – 28 października, razem z Narodowym Centrum Kultury organizatorzy zapraszają na kontynuację ubiegłorocznego projektu „Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej”. 

Cały dzień wypełniony będzie spotkaniami z twórcami i koncertami spod znaku el-muzyki, wśród których znajdzie się m.in. występ innowacyjnego, wręcz rewolucyjnego, berlińskiego zespołu Atari Teenage Riot, którego lider Alec Empire przygotowuje też specjalny set DJ-ski złożony z utworów polskich twórców muzyki elektronicznej.

"Po ośmiu latach starań, nareszcie udało się nam zaprosić na Soundedit artystę, o którym pisano, że: „jest Bogiem”. Absolutna legenda – Brian Eno – wybitny muzyk, kompozytor, producent, laureat nagrody Grammy. Muzyczna ekstraklasa, artysta wyrafinowany i subtelny. Odwiedzi Łódź i opowie o swojej najnowszej płycie „The Ship”, dokonaniach artystycznych oraz muzykach i zespołach, z jakimi współpracował". W Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3) będzie można zapoznać się z najnowszą, autorską instalacją Briana Eno. Wernisaż instalacji z udziałem artysty odbędzie się w niedzielę 30 października o godzinie 17:00. O wizytę Briana Eno organizatorzy zabiegali od początku istnienia Soundedit. "Nie ukrywamy, że przyjęcie zaproszenia przez tak ważnego artystę to dla nas sukces i wyróżnienie. Podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w sobotę, 29 października w Klubie Wytwórnia – Brian Eno otrzyma statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za całokształt swojej pracy producenckiej. Tuż przed Galą spotka się z festiwalową publicznością".

Zaraz po spotkaniu z Eno na scenę wejdzie jego ogromny miłośnik, wokalista zespołu Bauhaus – Peter Murphy. Przed publicznością zagra specjalny akustyczny koncert, na który złożą się utwory z jego solowego repertuaru, jak i utwory kultowego zespołu Bauhaus. 

Tegoroczną Galę uświetni też specjalny, dwugodzinny występ zespołu Raz Dwa Trzy z udziałem orkiestry ICON oraz Kwartetu Henryka Miśkiewicza. Do muzyków dołączą wokaliści, których nazwiska będą sukcesywnie ujawniane.

W niedzielę 30 października wraz z Filharmonią Łódzką organizatorzy zapraszają na koncert Brodki w ramach trasy promującej album „Clashes”.

Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku odwiedzą go producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań. Nie zabraknie więc oficjalnych oraz zakulisowych opowieści, które stanowią o charakterze i są podstawową wartością Festiwalu. 

Karnety na wydarzenia Soundedit ’16 w klubie Wytwórnia będą kosztować 140 zł. Bilety na poszczególne dni będą kosztować 80 zł. Bilety w sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro.pl, oraz w kasie Klubu Wytwórnia (Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl).

Hasło Soundedit ‘16 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych. 

Soundedit ’16 - Łódź 27-30.10.2016

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły