Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Blind Guardian już jutro w Stodole

Już jutro wnętrze stołecznego klubu Stodoła wypełni się dźwiękami wprost z tolkienowskich powieści i średniowiecznych pól walki, a to za sprawą niemieckiej formacji Blind Guardian. Słynni powermetalowcy wystąpią w towarzystwie szwedzkiej haevymetalowej kapeli Steelwing. Blind Guardian wystąpi w naszym kraju po raz drugi w swojej karierze. Pierwsza wizyta miała miejsce na zeszłorocznym Płock Cover Festiwal. Koncert jest częścią światowego turnee zespołu promującego ich najnowsze wydawnictwo "At The Edge of Time". Bilety na koncert wciąż dostępne w klubach i na stronie Ticketpro. Organizatorem koncertu jest Agencja IDO, DarkPlanet.pl objęło wydarzenie patronatem medialnym.
 

Więcej o koncercie, szczegóły dostępności biletów znajdują się w naszym kalendarium.

Blind Guardian jest zespołem założonym w Krefeld w Niemczech w 1984. Wraz z zespołem Helloween uważany za protoplastę power metalu. Teksty utworów grupy inspirowane są baśniowym światem fantasy, czego przykładem jest album pt. „Nightfall in Middle-Earth”, będący w całości muzyczną interpretacją „Silmarillionu” J.R.R. Tolkiena. Przełomem w historii zespołu był album „A Night at the Opera”, gdzie znalazł odbicie unikalny styl muzyków, charakteryzujący się polifonią i wielogłosowymi partiami wokalnymi. Tematem utworów były tutaj m.in. mity arturiańskie, krucjaty i wojna trojańska. Ostatnia płyta kapeli, „A Twist in the Myth”, stanowi pod pewnymi względami powrót do korzeni, oferując muzykę nieco prostszą i bardziej surową.
www.myspace.com/blindguardian 
www.blind-guardian.com

Steelwing jest heavy-metalowym zespołem, który powstał w 2009 w Szwecji. W tym samym roku zespół, pokonując 1200 innych grup, został nagrodzony Rock the Nation Award. W kwietniu Steel Wing wydaje swój debiutancki album.
www.myspace.com/steelwing

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły