Amphi Festival 2020
Paradoks
Muzyka :

Asgaard kończy miksy Stairs to Nowhere i ujawnia gości

Zespół Asgaard, przez wielu obok norweskiego Arcturus uznawany za wizjonerów gatunku, zakończył miksy nowego, długo wyczekiwanego albumu "Stairs to Nowhere". Jego produkcją zajął się Flumen, w grupie odpowiedzialny również za partie instrumentów klawiszowych. Obecnie trwają finalne prace nad masteringiem.  

Sesja "Stairs to Nowhere" uległa znacznemu przedłużeniu z uwagi na konieczność powtórnych rejestracji niektórych partii wokalnych. Korekty nie ominęły także pozostałego instrumentarium. Ponownie nagrane zostały gitary, w tym również partie basu. Wśród ich autorów są obecnie nie tylko Ivy z grupy Serpentia, czy gitarzysta Asgaard - Hetzer, ale również Hal, obecnie grający w Vader.

Mnóstwo wpływów szeroko pojętej muzyki rockowej, trip-hop-owej czy nawet jazzowej czyni "Stairs to nowhere" albumem znacznie wykraczającym poza ramy gatunku metal. Właśnie z uwagi na trudną do sklasyfikowania przynależność gatunkową nowe oblicze Asgaard określane jest jako Transgressive Post-Metal.

Aktualnie trwają prace nad oprawą graficzną albumu, którą to zespół postanowił powierzyć Michałowi Lorancowi, szerszemu gronu odbiorców znanemu jako Xaay, twórcy projektów graficznych m.in. Nile, Kamelot, Behemoth, Vader, Necrophagist.  

"God of the 3rd Millenium" - premierowy utwór z płyty "Stairs to nowhere" znalazł się na kompilacji dodanej do styczniowego numeru magazynu Metal Hammer.

Asgaard tworzą obecnie:
Hetzer – gitara rytmiczna, prowadząca, akustyczna / cz. gitara basowa
Flumen – instrumenty klawiszowe / orkiestracje / efekty / programowanie perkusji
Quazarre (Devilish Impressions; Crionics) – wokale

W nagraniach "Stairs to nowhere" sesyjny udział wzięli Icanraz (Devilish Impressions, ex-Christ Agony, ex-Hermh, ex-Abused Majesty) oraz Ivy (Serpentia). Gościnnie na płycie pojawia się także Hal (Vader, Hermh, Abused Majesty).

"Stairs to nowhere" ukaże się na rynku w pierwszych miesiącach 2012 roku za sprawą Icaros Records w formie ekskluzywnego digipacka. Jest to szósty pełnowymiarowy krążek, z którym Asgaard powraca po niemal 8-letniej nieobecności na scenie. Ostatni album „EyeMDX-tasy” wydany został w 2004 roku nakładem Metal Mind Productions.

Wkrótce uruchomione zostaną oficjalne portale społecznościowe zespołu, zaktualizowana zostanie także strona internetowa.

www.icarosrecords.pl
www.asgaard.pl
Komentarze
oki : Wspaniała wiadomość.Przydałaby się jeszcze reaktywacja Lux Oc...
skoggtroll : Wspaniała wiadomość.Przydałaby się jeszcze reaktywacja Lux Oc...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły