Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Artrosis - Pośród Kwiatów I Cieni

Artrosis, Pośród Kwiatów I Cieni, Medeah

Droga Artrosis na czoło polskiej sceny gotyckiej była o tyle efektowna co szybka. Trzecia płyta w trzecim roku może robić wrażenie, ale co najważniejsze te płyty były coraz lepsze i bardziej rozwinięte muzycznie. „Pośród Kwiatów I Cieni” jest pewnym ukoronowaniem tego pierwszego okresu działalności zespołu, kiedy to gitary i perkusja stanowiły o podstawie budowy utworów, a klimat szedł w parze z przebojowością kompozycji.

A tej z pewnością tu nie brakuje. Właściwie co numer to wpadający w ucho i z wciągającym śpiewem Medeah. „Nieprawdziwa Historia cz. I”, „Biała Karta”, „Dwie Drogi” czy przede wszystkim „Pośród Kwiatów I Cieni” to cała seria hitów. Spokojnych, wywarzonych, opowiedzianych dostojnie i podniośle, ale na tyle melodyjnych i chwytliwych, że bardzo wciągających. Wszystko jest tu delikatne i melancholijne, ale Artrosis potrafi też się rozwinąć gitarowo. Ostre i szybkie solówki zdobią „A Ja…” czy „„Pośród Kwiatów I Cieni”, wiele ciężkich riffów znajdziemy w „Kolejny Rozdział” i „My”, a „♀” cały jest rozkręcającym się i w efekcie szalonym kawałkiem instrumentalnym.

Ale jest w tej muzyce także wiele klawiszowej i elektronicznej głębi. Na razie jeszcze dawkowanej jako dopełnienie, ale z dużym wpływem na obraz całości. Pojawiają się efekty, jak elektroniczne podkłady w „Kolejny Rozdział” i „♀”, jest cały syntezatorowy „♂”, jest mnóstwo klimatu, atmosferycznych aranżacji i keyboardowych krajobrazów. „Pośród Kwiatów I Cieni” to płyta piękna i uczuciowa, ale jednocześnie zagrana z polotem i mająca w sobie dużo ikry. Moim zdaniem szczytowe osiągnięcie zespołu.

Tracklista:

01. Nieprawdziwa Historia Cz.I
02. Nieprawdziwa Historia Cz.II
03. Biała Karta
04. ♂
05. A Ja...
06. Morfeusz
07. Pośród Kwiatów I Cieni
08. Kolejny Rozdział
09. ♀
10. Dwie Drogi
11. My

Wydawca: Metal Mind Productions (1999)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły