Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Anathema - We're Here Because We're Here

Dokładnie za miesiąc i dziesięć dni na półkach sklepowych stawi się kolejny album pełnometrażowy brytyjskiej Anathemy. Krążek pod tytułem "We're Here Because We're Here" będzie drugim, po kompilacji "Hindsight" (2008), wydawnictwem wypuszczonym pod banderą Kscope Records - wytwórni założonej i prowadzonej przez muzyków formacji. Do sięgnięcia po premierowy materiał braci Cavanagh i spółki mają zachęcić nazwiska nietuzinkowych postaci współczesnej muzyki rockowej, które wzięły udział w procesie tworzenia utworów. Za produkcję i miks kompozycji odpowiadają sami muzycy Anathemy oraz Steven Wilson (Porcupine Tree), mastering to dzieło samego Jona Astleya współpracującego w przeszłości nad brzmieniem kawałków The Who czy Led Zeppelin. To nie wszystko - gościem specjalnym produkcji jest Ville Valo z fińskiego HIM, który swoim wokalem wzbogacił nagranie "Angels Walk Among Us".
A co o samej płycie mają do powiedzenia panowie Cavanagh? Daniel: "To bardzo wybuchowy, gwałtowny i najbardziej dojrzały materiał ze wszystkich dotychczasowych. Jako kompozytorzy zdecydowanie dojrzeliśmy, mieliśmy naprawdę sporo czasu na skoncentrowanie się na najlepszych pomysłach i treściach. Każdemu pojedynczemu kawałkowi daliśmy możliwość samodzielnego oddychania i rozwoju dzięki czemu zyskaliśmy doskonałe wokale i ślady perkusyjne w naszej historii".

Vincent natomiast wyjaśnia co stoi za tytułem nowej płyty: "Inspirowaliśmy się pewną pieśnią - "Auld Lang Syne" jaką śpiewali alianccy żołnierze w okopach I Wojny Światowej. Służyła ona podnoszeniu morale i pokrzepianiu walczących i obcujących na co dzień z okrucieństwem wojny. Ja jednak zdecydowałem się przełożyć przesłanie tej pieśni na czasy współczesne".

Tracklista:

01. Thin Air
02. Summernight Horizon
03. Dreaming Light
04. Everything
05. Angels Walk Among Us
06. Presence
07. A Simple Mistake
08. Get Off, Get Out
09. Universal
10. Hindsight

Oficjalna strona internetowa: www.Anathema.ws
MySpace: www.myspace.com/weareAnathema
Komentarze
wolfj23 : http://promo.fatdrop.co.uk/e/14284115474wURwGW02Tmqfxah4YgP2pU80TLe...
oki : nie myślałem, że to jeszcze możliwe ale moim zdaniem swoją płytką...
Harlequin : No i juz jest :) przyjemna płytka, ładnie się słucha, ale brakuje mi tu gł...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły