Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

Amorphis w krakowskim Loch Ness

W najbliższy wtorek, 27 października wystąpi na jedynym w Polsce koncercie fińska grupa Amorphis. Muzycy zagrają koncert w krakowskim klubie Loch Ness w towarzystwie swoich rodaków z deathmetalowej formacji Amoral oraz mieszającego gotyckie klimaty z cięższymi brzmieniami Before The Dawn. Krakowski koncert jest jednym z promujących najnowsze wydawnictwo zespołu - "Skyforger". Organizatorem polskiego występu Amorphis jest agencja KnockOut Productions. DarkPlanet patronuje wydarzeniu.


Bilety na koncert w  Loch Ness dostępne są w cenie 55 złotych w przedsprzedaży. W dniu koncertu cena ta wzrośnie do 65 złotych. Więcej szczegółów znajduje się w naszym kalendarium.

Rozkład jazdy koncertu:

18:00 – otwarcie drzwi
18:30 – 19:10 – Amoral
19:30 – 20:20 – Before The Dawn
20:50 – 22:20 – Amorphis

Zespoły:

Amorphis [death metal/progressive - Finlandia]
Formacja Amorphis wzięła swoją nazwę od słowa "amorphous", oznaczającego "niezdeterminowany", "nieokreślony". Tego właśnie motta fińska grupa trzyma się przez blisko 19 lat swojej historii. Muzyka Amorphis wykształcała się stopniowo z każdym albumem osiągając apogeum wraz z płytą pt. "Elegy". Grupa o bezdyskusyjnie  melodyjnym deathmetalowym  brzmieniu nawiązuje muzycznie do tradycji progresywnego rocka lat siedemdziesiątych (King Crismon czy Deep Purple), chwilami ocierając się nawet o folk. Amorphis zawsze wybiegał przed współczesne, utarte trendy formując swój własny, unikalny styl.
www.amorphis.net
www.myspace.com/amorphis

Amoral [death metal - Finlandia]
To zespół pochodzący z Finlandii grający techniczny death metal. Powstał w 1997 roku. Ich muzyka łączy elementy heavy metalu, melodic death metalu i thrash metalu. Do tej pory wydali cztery albumy i występowali w dużych ilościach w barach, klubach, na festiwalach i innych miejscach w Finlandii, Europie i Japonii. Pod koniec listopada ujawniony został nowy wokalista, a został nim zwycięzca fińskiego idola z roku 2007 Ari Koivunen.
www.myspace.com/amoralweb   www.amoralweb.com

Before The Dawn [melodic/gothic/death metal - Finlandia]
Zespół powstał w 1999 roku jako solowy projekt Tuomasa Saukonnena. Pierwsze demo nagrał samodzielnie. Po wydaniu pierwszej EP-ki „Gehenna”, Tuomas dostał dużo ofert współpracy, ale żadna nie była na tyle poważna by artysta się zaangażował. Następna płyta „My Darkness” spotkała się z przychylnymi recenzjami. Wtedy to Saukonnen otrzymał propozycję nagrania płyty pod skrzydłami Locomotive Music. Do artysty dołączyli Panu Willman, Mike Ojala, i Kimmo Nurmi i tak uformowany zespół wydał pierwszy album zatytułowany „My Darkness” w 2003r. Następny album zatytułowany „4:17 am” został wydany w 2004r. Before the Dawn supportował zespół Katatonia na skandynawskiej i europejskiej trasie koncertowej w 2003r. W 2005r. Saukonnen postanowił zmienić skład zespołu. Poprzedni członkowie zostali zastapieni przez Larsa Eikinda, Juho Räihä, i Dani Miettinena.
www.myspace.com/beforethedawnmusic 
www.beforethedawn.com

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły