Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Lokale :

Alibi

Alibi - jesteś w wyjątkowym miejscu. Odrestaurowane mury, które Cię otaczają pachną  współczesnością ale nasiąknięte są historią. Budynek, w którego piwnicach jesteś jest najprawdopodobniej rezultatem zaplanowanej w połowie XIX wieku i zatwierdzonej w 1822 roku m.in. przez Stanisława Staszica jednolitej zabudowy klasycystycznej tej części Radomia. Piwnica pełniła wiele funkcji i była m.in prochownią rosyjskiej 7 Dywizji Piechoty w czasach powstania styczniowego.
W 1968 roku z inicjatywy studentów Kielecko-Radomskiej Wyższej Szkoły Inżynierskiej powstał tu klub studencki, który do niedawna nosił nazwę Atrium. Od początku prężnie działająca kuchnia klubu nadawała mu charakter stołówki studenckiej. Z czasem jednak Atrium stało się nie tylko miejscem spotkań studenckiej braci, ale przerodziło się w centrum imprez kulturalnych i okolicznościowych. Przez szereg lat stało się, sercem każdej Wiosny Studenckiej dzięki Zrzeszeniu Studentów Polskich.

W 1974 roku przy klubie powstała Muzyczna Grupa Integracja. Działalność tego zespołu przyczyniła się do rozwoju światka jazzowego w Radomiu. W latach 1974 - 1979 działał Jazz Club Atrium założony przez Mariana Wierzchowskiego. Przez klub przetoczyła się też niezliczona liczba kabaretów. W latach 70-tych  na scenie Atrium występowały takie zespoły jak: Breakaut, Exodus, Grupa Pod Budą, No Smoking i wiele innych gwiazd tamtych lat. Mimo zmieniających się nastrojów politycznych klub zawsze był otwarty na niezależnych twórców. Lata swojej świetności klub ma już za sobą, ale teraz wizualnie odmieniony odrodził się pod nową nazwą: Alibi.

Alibi to miejsce gdzie łączy się tradycja radomskiej bohemy ze współczesnym nurtem muzyki niszowej jaką jest jazz i nie tylko. Miejsce nawiązujące do wspaniałych tradycji jazzowych, a zarazem otwarte na nowe nurty. To miejsce gdzie każdy może odnaleźć swoje "alibi" od rzeczywistości dnia codziennego, gdzie każdy gość chłonąć może w dowolnych ilościach esencję niepowtarzalności najstarszego klubu w Radomiu.

Adres: ul. Malczewskiego 29, Radom
Telefon: (048) 361 73 73
Strona internetowa: alibiklub.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły