Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Aleksander Mendyk nie żyje

Wczoraj, 30 listopada w Krakowie zmarł Aleksander "Olass" Mendyk, gitarzysta poznańskiego Acid Drinkers. Z zespołem NoNe wydał trzy albumy: "No One", "Procreation" i "Black Star". Miał 29 lat. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana.
Muzyk związany był początkowo z zespołami lokalnymi, które nie zyskały większego rozgłosu. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych był nieoficjalnym członkiem Sweet Noise (pojawiał się na koncertach w charakterze drugiego gitarzysty, przy okazji odgrywania starszych utworów), oraz przede wszystkim współtwórcą zespołu metalowego NoNe, którego brzmienia nawiązują do takich zespołów, jak choćby Soulfly czy Machine Head.

Zespół dał się poznać z dobrej strony fanom mocniejszych brzmień, grając wiele koncertów, w tym jako support dla zagranicznych gwiazd przyjeżdżających do Polski. W maju 2004 roku Olass dołączył do Acid Drinkers, poszukujących po odejściu Lipy nowego gitarzysty. Na początku 2005 Mendyk ostatecznie odszedł z NoNe, aby poświęcić się działalności w Acid Drinkers.
Komentarze
FreddyKruger : Pamiętam koncercik None u Bazyla chyba w 2002 roku. Zespół grał a...
Natasss : o 11... no cóż... nie pozostaje nic innego jak tylko postawić
Natasss : kurde tak... wiadomość o tym zdarzeniu dostałam 30.11.08 o godzinie 18...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły