Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Współczesny, dobry metal. Strona: last

Współczesny, dobry metal Wysłany: 2006-11-28 18:12

Ostatnio na świat wyszły masy kapel co chwila jedna pr[color=red:4a1a0f62e0]ó[/color:4a1a0f62e0]bujaca prześcignać drugą w wykonaywaniu danego gatunku. W tym chaosie pozostaje nam cieszyć sie tym co znamy ale są też kapele, które dają dobry towar i są mało komu znane. Temat podobny do tematu odnośnie muzyki rockowej tylko tutaj postanowiłem poruszyć nieco cięższego kalibra brzmienie aby nie mieszać tych dwóch gatunków.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-11-28 18:24

Nie wiem jak ze znajomoscia tego zespolu, ale Eluveitie (taki powiedzmy folk metal)
Bez watpienia z polskich to Tehace
Tak na poczatek


To nie moje są słowa, to legenda ludowa.


Wysłany: 2006-11-28 21:37

z polskich zespolow polecam Pussy Buster kapela z Wroclawia niezle graja, sa to klimaty heavy



Wysłany: 2006-11-29 01:54

Najlep[color=red:7586812c85]sz[/color:7586812c85]e jest to, że jeden z ich utworów nosi tytuł "Spermy łyk". Ja też ich Norwegu znam :wink: Moja dziewczyna osobiscie zna kilku z muzyków 8)[color=red:7586812c85][/color:7586812c85]


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-11-29 12:13

ja bylem na urodzinach u ich perkusisty bylo calkeim niezle hehe.
Kawalek "spermy lyk" jest spoko :) zawsze na koniec koncertu go graja.
No i grali support przed sodomem



Wysłany: 2006-11-29 12:17

chyba raczej nie bede wnikal w to co graja;]

z nowych, acz nie najnowszych [ maja juz te 5 lat], bez watpienia rzeszowski Cremaster

Do tego Banisher, mlodzi, ale maja to cos,

Kurde, musze po demach popatrzec, to cos mi sie moze przypomni jescze


To nie moje są słowa, to legenda ludowa.


Wysłany: 2006-11-29 13:43

nie wnikaj ja Ci powiem :) graja heavy metal na dobrym, wysokim poziomie a ta pioseneczka spermy lyk jest tylko wykonywana na koniec tak dla smiechu



Wysłany: 2006-11-29 14:55

heavy metal w "podziemnym" wykonaniu, kojarzy mi sie z rzeszowskim Monstrum. A to zle skojarzenia;]

z zagranicznych bez watpienia Mastodon, ostatnia plyta powala. wiem ze nie jest to nowy zespol {rok powstania 99}, ale...;]


To nie moje są słowa, to legenda ludowa.


Wysłany: 2006-11-29 16:26

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

W sumie nie wiem jaki zespol nazwac stricte metalowym. Bo zawsze jest jakiś "określnik" dodatkowy. Dla mnie to rpzede wszystkim Opeth.


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-11-29 16:27

wiesz az tak bardzo podziemny to nie jest i gwarantuje ze sa dobrzy wkoncu grali support przed Sodomem



Wysłany: 2006-11-29 21:56

szczerze powiedziawszy klocilbym sie, jesli chodzi o Opeth. Trudno nazwac ten zespol metalowym


To nie moje są słowa, to legenda ludowa.


Wysłany: 2007-02-06 11:42

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

własnie z 30 min temu trafiłem na zespół [b:657be6da3d]MASTERY[/b:657be6da3d] pochodzą z kanady i graja Thrash/Speed Metal instumentalnie zero wokalu sama sieczka thrash speed metalowa. Mni epodoba sie bardzo. Uwage zwraca zwłaszcza perkusista. Dobra menda gra na garrkach wymiata strasznie. Słysze to może 2 raz te same wałki które są udostępnione i jakoś niewidze tam wokalu zakrecona muza niesamowicie. Dla tych co by chcieli posłuchac łomotu to zostawiam linka

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=17507351
tu se posłuchajcie
http://www.masterymetal.com/photos.htm
a tu se pooglądajcie;] naprawde wielki zestawik perkusyjny :P hehehehehe podoba mi sie taka dupna szafa :P
ocena nalezy do was ja sie póżniej wypowiem musze jeszcze pare razy tego posłuchac :)


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Wysłany: 2007-02-27 12:20

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

bez dw[color=red:ffd742295f]ó[/color:ffd742295f]ch zdań jeśli chodzi o czas teraźniejszy to czadu daje HELLYEAH!!!


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Wysłany: 2007-02-27 15:00

[quote:9f24a3fd27="Diabolek"]szczerze powiedziawszy klocilbym sie, jesli chodzi o Opeth. Trudno nazwac ten zespol metalowym[/quote:9f24a3fd27]
Dlaczego? Ze wzgledu na zwolnienia i czysty wokal?
Posluchaj sobie Blackwater Park albo ostatniego Ghost Reveries, bo cos mi sie zdaje, ze trafiles na Damnation
Akerfeldt z kapela graja progresywny death z elementami.. Opetha? :D



Wysłany: 2007-03-05 14:03

margott (Anciliae)
margott
Posty: 310
Piekary Śląskie

Ja wiem czy Cremaster jest taki mało znany? Hmm co by tu polecić, o Pretty Maids to pewnie większość słyszała :P hmm może Thunderstone? Fajna jest kapelka HER. Trudno o ich kawałki...


"Kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę"


Wysłany: 2007-03-10 14:56

Nie czytałem od początku,więc nie wiem,czy ktoś wspomniał o MonstruM.Polski heavy metal.Oczywiscie nie ma co porownywać do światowych potęg,ale chłopaki graja dobrze.Od zcasu do czasu można psołuchać,szczególnie taki utwór "Wolności smak"



Slipknot Wysłany: 2007-04-19 12:18

No najlepszy oczywiście Slipknot i Bulet For My Vallentine


aVe


Wysłany: 2007-04-19 16:48

Ja bym się kłócił zwłaszcza o Slipknota czy najlepszy... No ale gusta są różne - każdy ma do swego prawo :D Jak dla mnie Opeth rządzi do tego z zespołów Viking Metalowch według mnie wymiatają Ensiferum i Moonsorrow. Pozytywnie zaskoczył mnie też Thrashowy/Heavy Thrashowy Tankard gdy chyba rok temu nastąpił ich come back - wydali krążek pod tytułem "Beast of Bourbon".


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2007-04-19 19:00

Jesli jeszcze nie sluchaliscie jeszcze takiej Kapeli jak Deathstars to polecam...ciekawe brzmienie i fajny image :)


Rzadko tu bywam, ale panny modelki zapraszam na: www.dryp.maxmodels.pl


Wysłany: 2007-04-21 18:54

Oczywiśie że słuchaliśmy Szczepanku:P


,,Carpe Diem"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło