Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Nowy wynalazek katoli. Strona: 3

Wysłany: 2013-03-24 20:11 Zmieniony: 2013-03-24 20:12


W tym temacie nie za wiele było do popsucia

[quote:93a343f478="Yngwie"]
Właściwie to nawet go nie obejrzałem - po komentarzach zobaczyłem, że nie warto.[/quote:93a343f478]


No i jak tu dyskutować o rzeczonym filmie i o kondycji polskiego katolicyzmu, skoro nawet pracy domowej nie odrobiłeś?? :D



Wysłany: 2013-03-24 21:15

Aghast (Bicz)
Aghast
Posty: 36
Wrocław/ Warszawa

[quote:58a1f2e197="Alpha-Sco"]Innych kierunków studiów nie studiowałam, więc nie wiem :) Poza tym nie wiem, jaka jest różnica trudności między medycyną, a medycyną weterynaryjną. Nie wyrywałabym się do przodu z ocenianiem.[/quote:58a1f2e197]

Wet jest znacznie trudniejszy. Przynajmniej takie jest moje zdanie po tym, jak porównałam materiał mój a koleżanki z wetrynarii. Po medyku jedynie większa odpowiedzialność.

Yngwie - mistrzu. :D Dyskusja w gruncie rzeczy rozpczęta filmikiem, więc brawo.. :D Chociaż z drugiej strony, nie ma co oglądać. Mogę Ci zaspojlować: jadą ciuchcią po bezdrożach :)


"We are all singing, all dancing crap of the world." - T.D. Ja tänne sitä jallua.


Wysłany: 2013-03-24 21:41 Zmieniony: 2013-03-24 21:48

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Alpha - Fakt, mogłem zgłosić nieprzygotowanie :-/ :-)

A tak bardziej serio to jakoś nie potrafię się śmiać z czyjegoś zachowania, jeśli ten ktoś też chociaż trochę nie uważałby tego za śmieszne - to jakoś wtedy nie działa :-/

Ogólnie katolicy w kościele prawie nigdy się nie śmieją, zawsze pełna powaga i w sumie tak powinno być, bo to miejsce kultu i szacunku dla życia i pamięci o zmarłych.

I właściwie tyle. Może jeszcze bym coś dopisał, ale i tytuł tematu i przebieg dyskusji jakoś nie bardzo mi się podobają :-/ Wtrąciłem się gdzieś w połowie, ale to nie zmienia faktu, że temat źle się zaczął, heh.

Aghast - dzięki, ale chyba się już nie wtrącam w temat :-)


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2014-09-21 21:11

Fallen_Angel (Bicz)
Fallen_Angel
Posty: 24
Poznań/Gorlice

Czytając temat całkowicie zgadzam się z saurus , rodzimo wierstwo to nasza tożsamość . Mieliśmy swoją wiare przed chrześcijaństwem .Pozatym moim zdaniem rodzimowierstwo bardziej pasuje do nas, Słowian Polskich


Dolo moja ukochana dokąd mnie zawieje los, dziś zostanę tu do rana dębom ,bukom daje głos


Wysłany: 2014-10-31 12:31

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:4e1fdb2798="saurus"] Wiesz w każdym szaleństwie jest jakiś sens.
Sztuka polega na tym by wybrać mniejsze zło.
Jeden widzi zło w postaci Swiatowida a drugi
zaś w postaci Jezu Chrysta.
A jeszcze inny będzie widział zło w tym i w tym.
Ludzkości.nigdy nie dogodzi się...
(...)
Dla katolika państwo jest złem a dla poganina
katolicyzm jest złem.
[/quote:4e1fdb2798]
To w sumie dobry komentarz do posta Czuczu.
[quote:4e1fdb2798="saurus"]
Człowiek od zalania dziejów wie czym jest sila
nienawiść i szerzenie zniszczenia smierci.
Bo taka jest nasza natura.
Bo tacy jesteśmy.
W każdym z nas jest bestia wystarczy tylko
moment dana sytuacja i każdy z nas bez
żadnego ALE zabije.
(...)
Niestety ludzie od zawsze są msciwi bo taka
nasza natura każdy ma jakąś granicę.
Która odmierza moment w którym człowiek
posunie się do zemsty.
Kwestia sytuacji.
[/quote:4e1fdb2798]
Jeszcze istnieje opcja wyznaczania granic, w taki sposób, żeby nie chciało się i nie dało ich przekroczyć, bo dalej już nie ma sensu, ale rzadko praktykowana.
[quote:4e1fdb2798="saurus"]
I to jest smutne wiecie.
Przykre dobijajace.
Niewierzący nic o przodkach zwyczajach
czy kulcie Słowian.

Nie mówię by mieć niewiadomo jaką wiedzę
lecz podstawową na ten temat. [/quote:4e1fdb2798]
Ja się dowiedziałem na przykład, że z pradziadka i prababki nazywałbym się Słowiński, niewiele lepiej się da pod tym względem , to niewiele zmienia, ale jakoś bardziej swojsko czuję się w swoim klimacie.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2015-03-19 10:22

Ech ten Terlik. Myli wiele pojęć. Niby zna biblię, ale jej nie zna.


http://start4event.pl/


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło