Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Teorie spiskowe, UFO, makroekonomia, polityka.... Strona: last

Teorie spiskowe, UFO, makroekonomia, polityka... Wysłany: 2012-11-20 00:34 Zmieniony: 2012-11-20 00:36

Rubezahl (Matuzalem)
Rubezahl
Posty: 318
Piechowice / Wrocław

Jak zapatrujecie się na zagadnienie spiskowej teorii dziejów?

Czy burdel w otaczającym nas świecie to efekt nieudolnych rządów ograniczonych matołów czy doskonale zaplanowany spisek, mający na celu utrzymanie władzy i upodlenie jednostki w natłoku informacji? Mozolna i pożałowania godna ewolucja polskiego systemu prawnego- żyjemy w zacofanym kraju, czy ktoś może ma z tego wymierne korzyści? Rozwój technologiczny po 45 roku- cud ludzkiej myśli technicznej czy może efekty inżynierii wstecznej? Głupiejące społeczeństwo zachodnie- signum temporis czy efekt celowego działania establishmentu?

Temat nr 1. na tapetę:

Marijuana: fakty naukowe: nieszkodliwa dla zdrowia fizycznego, dla psychicznego znacznie mniej od alkoholu (-koncerny alkoholowe), skuteczna w leczeniu kilkudziesięciu ciężkich chorób i tańsza od drogich, mniej skutecznych leków (-przemysł farmaceutyczny), przetworzony olej konopny jest bardziej kaloryczny od diesla, a równie skuteczny jako paliwo do silników wysokopreżnych (-przemysł petrochemiczny) (...)

Dalej: brak szkodliwości społecznej: dla porównania: po alkoholu dochodzi do gwałtów, pobić, zabójstw, włamań, rozbojów, kradzieży, aktów wandalizmu, wypadków samochodowych i długo by jeszcze wymieniać czego; w wypadku trawy jedynym przestępstwem jest sam fakt jej posiadania.

Koszt produkcji: 0zł. Canabis sativa indica jest chwastem, który jak pokrzywa czy brzoza, wyrośnie wszędzie, gdzie tylko nasionko padnie, w związku z czym, gdyby była legalna każdy zielarz zasadziłby sobie krzaka i byłoby po krzyku. Wystarczy jednak uczynić jej posiadanie nielegalnym i ściganym z urzędu, by kwiatek tejże rośliny zamiast kosztować 0,10 PLN kosztował 15 do 40 PLN w zależności od źródła.

Czy komuś na takim stanie rzeczy zależy?

Gdzie tu logika? Chyba po mojej stronie.

PS nie przyjmuję kontrargumentów interlokutorów powołujących się na instytucję "tematu tabu", bo tym jeszcze niedawno w Polsce był seks, a teraz większość stacji telewizyjnych świeci golizną 24/7

PS2 dziękują za uwagę, studio Lwowska 21


Nie ma rzeczy niemozliwych


Wysłany: 2012-11-20 23:38

Ja to o tym, że możemy żyć w realiach wielkiego spisku, boję się myśleć, więc nie myślę

A tak na poważnie: piszesz - "mający na celu utrzymanie władzy" - ale przez kogo? Kim ma być ten tajemniczy władca?

Nie, wielki, globalny spisek wydaje mi się przesadą. Jestem w stanie uwierzyć w drobniejsze spiski - np., że koncerny tytoniowe czy alkoholowe walczą, chociażby łapówkami, ze zwalczaniem ich produktów, może także z legalizacją marihuany. Nie jestem aż taką jej zwolenniczką, czy nie wierzę, że jest aż tak bezpieczna dla organizmu, jednak w porównaniu z legalnym alkoholem - muszę przyznać, wypada lepiej. Ale też aż tak w temat nie wnikam, bo pozostaje poza kręgiem moich zainteresowań.

Co to jest inżynieria wsteczna?

Natomiast takie zjawiska, jak (jak to ładnie ująłeś), "głupienie zachodniego społeczeństwa" - nie do końca się zgadzam z tym określeniem, ale już nie będę wnikać, wydaje mi się raczej po prostu naturalną koleją rzeczy, jakąś konsekwencją, przyczyną-skutkiem niż wynikiem ukierunkowanego, z premedytacją, ogłupiania ludzi.



Wysłany: 2012-11-21 08:38 Zmieniony: 2012-11-21 08:59

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

W kwestii palenia:
Może po prostu normalnym ludziom zależy, żeby nie truć się chemią dla zabawy. Dwa razy w życiu wypaliłem jakieś zielsko niewiadomego pochodzenia i dwa razy źle na tym wyszedłem.

W kwestii alkoholu i koncernów farmaceutycznych:
Popieram to co napisał Rubezahl.

W kwestii teorii spiskowych i ogłupiania społeczeństwa:
Zgadzam się z Alphą - jeśli teorie spiskowe są to mniejsze a większymi nie ma sensu sobie głowy zawracać. A postęp cywilizacyjny za bardzo się zmechanizował i trudno go tak po prostu zatrzymać. Ale można wyciągać wnioski, nie popełniać tych samych błędów i naprawiać co się da.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-06-17 01:13

Sphinxia, masz trochę racji, ale z drugiej strony - ok, ale co taka kura ma zrobić, żebyśmy jej nie zjedli? W taką propagandę wygodnie wierzyć, bo daje jakieś poczucie bezpieczeństwa.
Nie mówię, że nie chciałbym się dowiedzieć tego i owego. Ale czasem nieświadomość serio może być wybawieniem.
Zwłaszcza jeśli pewne rzeczy są raczej nieuniknione i totalnie nie mamy na nie wpływu.



Wysłany: 2013-06-17 13:08

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Kury i inne zwierzaki hodowlane można lepiej traktować. Np. nie wiem po co w PL istnieje tradycja, żeby dowozić żywe karpie do marketów na święta :-/

Co do świadomości, to chyba jednak lepiej ją zawczasu mieć. Lepsze traktowanie zwierząt zwiększa szanse na lepsze traktowanie ludzi.

Istnieją lepsze zastosowania dla alkoholu niż powszechnie znane. W Szwecji jeździłem Saabem na paliwo na bazie etanolu. I to tam zupełnie normalne, trudniej znaleźć stacje z dieslem, a ceny chyba podobne - racjonalna gospodarka jakoś wyregulowała ceny.

Zamiast konopi, to chyba jednak lepiej sprawdzić czy rzepak by nie wystarczył przynajmniej do zasilenia silników maszyn rolniczych. Bo może by wystarczył, a może nawet do silników samochodów osobowych.

A marijuana jest może dlatego nielegalna, że trzeba by się nieźle zjarać, żeby jakąś teorię spiskową wymyślić A to mogłoby być zagrożeniem dla establishmentu


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-08-11 15:02

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Co do teorii spiskowych to ja słyszałem ploty,
że naszą planetę mają opanować koty.

Biały Dom, Kreml i Reichstag jednak milczą na ten temat...


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-08-20 19:31

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Lubię koty, ale za to, że są fajnymi futrzakami. To, że umieją się wślizgnąć szybko, cicho i niepostrzeżenie w krzaki znienacka nie znaczy od razu, że coś knują


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-09-16 15:09 Zmieniony: 2013-09-16 15:09

A ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego UFO zostało umieszczone w temacie zaraz obok takich bredni, jak teorie spiskowe...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
łińk



Wysłany: 2013-10-03 18:45

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:29fb95a059="Alpha-Sco"]A ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego UFO zostało umieszczone w temacie zaraz obok takich bredni, jak teorie spiskowe[/quote:29fb95a059]
[quote:29fb95a059="sphinxia"]Być może właśnie dlatego...[/quote:29fb95a059]
że to też bzdura i tutaj koniec tematu.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-10-08 21:54

[quote:b56503c0b2="Yngwie"][quote:b56503c0b2="Alpha-Sco"]A ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego UFO zostało umieszczone w temacie zaraz obok takich bredni, jak teorie spiskowe[/quote:b56503c0b2]
[quote:b56503c0b2="sphinxia"]Być może właśnie dlatego...[/quote:b56503c0b2]
że to też bzdura i tutaj koniec tematu.[/quote:b56503c0b2]

To był taki żarcik...



Wysłany: 2013-10-08 22:06 Zmieniony: 2013-10-08 22:13

[quote:03787c499f="sphinxia"]http://innemedium.pl/wiadomosc/manipulacja-caly-sekret[/quote:03787c499f]

Straszny bełkot.



Wysłany: 2018-01-12 14:00

Ostatni rok,to jedna z teorii spiskowych rozbawia do lez,jak to pod bandera jednookiego cyklopa dojezdzaja jakis "brudasow filistynskich" w Aleppo chyba, z reszta ten sam syf bliskowschodni caly czas aktualny, wczesniej ktos szukal broni chyba jadrowej,a babaaloosy sie pokumaly,i pogonili bron skosnym,podobno beda nia walczyc o internet u siebie,szczytny cel wszyscy bija brawo.Scenariusz oklepany to i winni sie znajda.Ciekawie tu wyglada delikatna presja wywierana na jak to sie zwie okreslenie stanu gotowosci "namierzonych". Najwazniejsze ze zaczynaja wszyscy klepac sie po plecach,to sie liczy,oczywiscie przed wyjebka!HE,HE.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło