Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Patriotyzm. Strona: last

Patriotyzm Wysłany: 2012-05-01 16:36

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Dziś świeto 1 -szy Maja niedługo 3ci Maja. Jedna flaga wywieszona na całą wieś .Chciałam wywiesić i u siebie , ale rodzina mówi o co ?
Czy 1-szy Maj to już tylko grill ?
Czy młodym ludziom już tak sie nie chce, zaprotestowac przeciwko 12-sto godzinnenu dniu pracy , nieterminowej , najniższej płacy ?
Czy już nie maja szacunku dla siebie ? czy sie boja ? czy im sie nie chce ?
Czy może tylko na lubelszczyżnie sie tak ..pracuje by nie napisac zapi@#$% la ?
Jakby ktoś teraz zapytał, czy bym walczyła za tę ojczyzne ? bez zastanowienia mówię NIE .


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2012-05-01 17:41

Kamien (Bicz)
Kamien
Posty: 38
Bielsko-Biała

Nie tylko my mamy taki problem. Aktualny system polityczny wymusza skrzywiony pogląd na patriotyzm. Aktualnie władza jest w rękach takich ludzi, za których nie oddałbym życia. Gdyby taki pan Macierewicz sprowokował wojnę z Rosją to osobiście wsadziłbym go do czołgu i wysłał na wschód.

Brakuje już takich charyzmatycznych postaci jak Jagiełło czy Piłsudzki. I w tym cały problem. Dzisiaj wodzowie nie są, żeby rządzić, tylko żeby kraść. I stąd niechęć do walki za nich.


To, co najcenniejsze w człowieku zawsze znajduje się w środku.


Wysłany: 2012-05-01 17:42 Zmieniony: 2012-05-01 17:44

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Ja przez okno widzę dwie flagi na sąsiednim bloku - wystarczająco dużo żeby zauważyć, ale za mało, żeby poczuć o co w patriotyzmie chodzi.

Nie mam flagi, więc nie wywieszę, a gdybym miał to starałbym się wpasować tak, żeby ilość flag na blokach dookoła była podobna.

A co do walki za ojczyznę, to z męskiego punktu widzenia powiem tyle, że trzeba było się nieźle nakombinować na studiach, żeby nie pójść na szkolenie wojskowe i nie dostać broni do ręki. Nie wiem jak jest teraz, ale tendencje są chyba nieco lepsze, tzn. nie ma takiego przymusu.

Nie mam za bardzo przeciw czemu dziś protestować, mam w miarę normalny rozkład zajęć.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2012-05-01 18:46 Zmieniony: 2012-05-01 18:49

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

ja tam uważam, że jesli ktos pracuje 12 godzin i mu sie to nie podoba to niech... zmieni pracę i już. u mnie się nie przelewa, z pracą było wiele razy ciężko ale nigdy nie pozwoliłam sobie pracować więcej niż 8h na dzień i nigdy w weekendy. moge protestować, że za mało zarabiam, ale... co to da?

a flagi nie mam, bo nie widze potrzeby jej miec. patriotyzm przejawiam w tym, że płacę tu podatki z tej mojej marnej kasy


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2012-05-01 20:37

[quote:774e6c895d="Yngwie"] gdybym miał to starałbym się wpasować tak, żeby ilość flag na blokach dookoła była podobna.

[/quote:774e6c895d]

Nie rozumiem - jaki to miałoby cel?



Wysłany: 2012-05-01 21:04

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:068a80ad22="Alpha-Sco"][quote:068a80ad22="Yngwie"] gdybym miał to starałbym się wpasować tak, żeby ilość flag na blokach dookoła była podobna.

[/quote:068a80ad22]

Nie rozumiem - jaki to miałoby cel?[/quote:068a80ad22]

No żeby z każdej możliwej perspektywy większość ludzi mogła dostrzec mniej więcej to samo i wtedy można byłoby ocenić czy coś nie gra czy jest w porządku.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2012-05-01 22:21

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Coraz mniej jest Polski wokół mnie .Robiąc zakupy trudno nie kupic chińskich rzeczy , nie ważne w jakim markiecie francuzkim, niemieckim czy innej masci.
Coraz wiecej panstwo chce z coraz mniej daje i zapewnia.
Kiedyś , bardzo dawno temu byłam dumna,że jestem Polka, teraz ...sama nie wiem?
Przerazenie mnie ogarniało jak patrzyłam na upadające zakłady lubelszczyzny , i co ? ano okazały sie niepotrzebne.
Niedawno jakiś polityk walnął,że trzeba skrócić czas pobierania emerytury..
Czy to już koniec państwowości i nadchodzi system korporacyjny ?!


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2012-05-01 22:40

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Hmmm, no ja nie żyłem w dawnych czasach, ale wiem z historii, że zbyt często nie było żadnych wyborów albo że wybór mniejszego zła albo że wszystko albo nic itp.

Pluralizm jakoś wydaje mi się lepszy, można się próbować dopasować, korzystać z elementów systemu ludowego, czyli demokracji, z systemu korporacyjnego też - czyli technokracji czy systemu społecznego czyli socjalizmu i jeszcze kilka innych opcji jest, moim zdaniem gorszych, ale mnie na przykład miks z tych powyższych raczej wystarcza.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2012-05-02 10:57

Tak jak człowiek poczyta sobie czasem, posłucha dochodzi do wniosku , że ludzikom się w dupciach poprzewracało od nadmiaru wolnego czasu i dobrobytu. My obecnie żyjemy w najspokojniejszym miejscu na ziemi w najspokojniejszych czasach. Europa zachodnia (a my obecnie jesteśmy częścią) nie jest przez nikogo atakowana. Nikt nie zarzyna innych ludzi w imię czegokolwiek. Nie toczą się konflikty o granice, ani o bogactwa. Ludzie nie umierają z głodu. Nie panuje żadna zaraza lub inna plaga. Nie grozi nam żaden kataklizm typu trzęsienie ziemi, lub inne tornado. W Polsce dodatkowo nie ma zbyt wielu konfliktów etnicznych i rasowych, oraz religijnych. Te, co są to zwykłe pierdoły i nie giną w nich ludzie. Nie ma wysokiej przestępczości i można swobodnie chodzić po ulicach. Teraz co do patriotyzmu i syboli. To jest zwykły chłam dla mas. Patriotyzm to czysty wymysł i wszyskie flagi i inne orzełki były tylko instrumentem aby, wzbudzić w ludziach chęć do odpowiednich działań (najczęściej albo zarzynanie innych, albo nie dać się zarrznąć innym) zespołowych. Latwiej było w grupie i po to one powstawały. Państwo to taka większa grupa i wszyscy z władców starali się aby tej grupie się polepszało a nie pogorszało Nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem. Taki Jagiełło i inni robili co musieli aby zachować pozycję, władze i dobrobyt. Jakby nie walczyli to ich by zarżnieto w mało przyjemny sposób lub odsunięto od władzy, łącznie z wymordowaniem rodzinki co by się nie mściła. Historia nowożytna mnie nie interesuje to nie wielw wiem o Piłsudskim, ale tyle co wiem wystarcza, aby nie robić z niego jakiegoś wielkiego patrioty. Miał trochę charyzmy i władze ale to czym się kierował to niekoniecznie było dobrem narodu całego.
Wszyscy starożytni władcy zarówno jak i Polscy jak i Rzymscy, Egipscy i rzesza innych to seryjni zawodowi mordercy masowo zabijajacy wszystkich co stanęli im na drodze lub mieli coś co można zabrać dla siebie. Jakby poszukać to może część broniących się była patriotami np. celtycki Vecingetorix, ale do końca tez nie wiadomo, czy chłopina po prostu nie miał wyjścia i musiał stać się bohaterem. W końcu to historie Rzymianie pisali i zadbali o dezinformację.
Więc kochani cieszmy się z tego co mamy. Na Lubelszczyźnie nie ma masowych gwałtów połączonych z obdzieraniem ze skóry, nie zakują nas w dyby jak chłopów pańszczyźnianych, nie grozi nam dżuma. Nie grozi nam na razie głód. Granie na naszych emocjach, które możemy nazwać patriotyzmem, wiarą lub ideami odbywało się zawsze. Zostawmy to dziadom, im nie wiele zostało to muszą dużo i głośno krzyczeć (akurat wczoraj trafiłem na pochód PPS z krzyczącym Ikonowiczem) Popatrzcie za okno, wszystko kwitnie jest pięknie 


Nic tak mnie nie wnerwia na forum, jak usuwanie moich postów


Wysłany: 2012-05-02 19:20

[quote:b0eedc679e="bambol"]Tak jak człowiek poczyta sobie czasem, posłucha dochodzi do wniosku , że ludzikom się w dupciach poprzewracało od nadmiaru wolnego czasu i dobrobytu. My obecnie żyjemy w najspokojniejszym miejscu na ziemi w najspokojniejszych czasach. Europa zachodnia (a my obecnie jesteśmy częścią) nie jest przez nikogo atakowana. Nikt nie zarzyna innych ludzi w imię czegokolwiek. Nie toczą się konflikty o granice, ani o bogactwa. Ludzie nie umierają z głodu. Nie panuje żadna zaraza lub inna plaga. Nie grozi nam żaden kataklizm typu trzęsienie ziemi, lub inne tornado. W Polsce dodatkowo nie ma zbyt wielu konfliktów etnicznych i rasowych, oraz religijnych. Te, co są to zwykłe pierdoły i nie giną w nich ludzie. Nie ma wysokiej przestępczości i można swobodnie chodzić po ulicach. Teraz co do patriotyzmu i syboli. To jest zwykły chłam dla mas. Patriotyzm to czysty wymysł i wszyskie flagi i inne orzełki były tylko instrumentem aby, wzbudzić w ludziach chęć do odpowiednich działań (najczęściej albo zarzynanie innych, albo nie dać się zarrznąć innym) zespołowych. Latwiej było w grupie i po to one powstawały. Państwo to taka większa grupa i wszyscy z władców starali się aby tej grupie się polepszało a nie pogorszało Nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem. Taki Jagiełło i inni robili co musieli aby zachować pozycję, władze i dobrobyt. Jakby nie walczyli to ich by zarżnieto w mało przyjemny sposób lub odsunięto od władzy, łącznie z wymordowaniem rodzinki co by się nie mściła. Historia nowożytna mnie nie interesuje to nie wielw wiem o Piłsudskim, ale tyle co wiem wystarcza, aby nie robić z niego jakiegoś wielkiego patrioty. Miał trochę charyzmy i władze ale to czym się kierował to niekoniecznie było dobrem narodu całego.
Wszyscy starożytni władcy zarówno jak i Polscy jak i Rzymscy, Egipscy i rzesza innych to seryjni zawodowi mordercy masowo zabijajacy wszystkich co stanęli im na drodze lub mieli coś co można zabrać dla siebie. Jakby poszukać to może część broniących się była patriotami np. celtycki Vecingetorix, ale do końca tez nie wiadomo, czy chłopina po prostu nie miał wyjścia i musiał stać się bohaterem. W końcu to historie Rzymianie pisali i zadbali o dezinformację.
Więc kochani cieszmy się z tego co mamy. Na Lubelszczyźnie nie ma masowych gwałtów połączonych z obdzieraniem ze skóry, nie zakują nas w dyby jak chłopów pańszczyźnianych, nie grozi nam dżuma. Nie grozi nam na razie głód. Granie na naszych emocjach, które możemy nazwać patriotyzmem, wiarą lub ideami odbywało się zawsze. Zostawmy to dziadom, im nie wiele zostało to muszą dużo i głośno krzyczeć (akurat wczoraj trafiłem na pochód PPS z krzyczącym Ikonowiczem) Popatrzcie za okno, wszystko kwitnie jest pięknie 
[/quote:b0eedc679e]

1. Ludzie głodują, tylko, że głównie Ci mieszkający w Afryce czy też Korei Północnej.
2. W 2006 roku miał miejsce atak terrorystyczny w Anglii, a to jakby nie było jest jednak część Europy Zachodniej (dla UK może aż tak nie, jednak dla samej reszty Europejczyków raczej tak).
3. Jestem patriotką i nie jestem dziadem i co ma do tego socjalista Ikonowicz?
4. Pisz mniej bełkotliwym językiem albo po prostu nie pij/nie jaraj/nie wsuwaj fetki przed pisaniem.
5. Konflikty zbrojne mają miejsce w wielu miejscach na świecie, akurat Polska nie jest w oficjalnym stanie wojny z żadnym państwem. Możesz mieć wyjebane (choć moim zdaniem nie powinieneś) na konflikty zbrojne czy głód w innych częściach świata, ale nie mów, że ich nie ma, skoro są.


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2012-05-02 20:33 Zmieniony: 2012-05-02 20:43

Już myślałem, ze nie ma patriotów. :) Napisz na czym jeszcze polega ten twój patriotyzm i jak go rozumiesz. To, że na świecie jest wiele zła, ze głodują i że wogóle sa tacy co mają przesrane nie neguję.
Ja przecież pisałem o naszym malutkim kraju. Osobiście rzeczywiscie już dawno przestałem się przejmować losami biednych chińczyków, sudanczyków, etipoczyków. Taki egoista jestem.
Co to jednak ma wspólnego z patriotyzmem lub jego brakiem? Dalej twierdzę, że patriotyzm to opium dla mas aby w imię jakichś idei robiły to czego w innym przypadku by nie zrobiły. Bardzo chętnie jednak dam się przekonać, jeżeli kto ma sensowne argumenty.
Co do wieszania flag lub, wogóle używania symboli. Symbole i barwy sa po to aby się z nimi identyfikować. Kiedyś, aby po prostu wiedzieć gdzie są nasi a kogo trzeba zabić. Jak ktoś chce niech sobie wiesza, tylko po co?
Co do obdzierania ze skóry. Tak powinniśmy się cieszyć że żyjemy tu i teraz. Polska to dobry kraj i czasy są w porządku.


Nic tak mnie nie wnerwia na forum, jak usuwanie moich postów


Wysłany: 2012-05-02 20:51

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Przecie i u nas głoduja, dzieci w szkołach maja opłacane zupki przez opieke.Zasiłek sie bierze bodajze przez półroku / przyznam sie jestem pewna /ludzie czynszu nie płacą/. Tej polskiej klasy średniej nie jest tak duzo, a reszta ..lepiej nie mówić. Ostatnie moje prace u kogoś, były na czarno i zadko płatne,-nieterminowo.
Przyznaję, za oknem jest wiosna , jest pieknie .. ale to nie jest zasługa ojczyzny i rządu.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Wysłany: 2012-05-03 00:23 Zmieniony: 2012-05-03 00:45

Tak tak, jasne. Tylko mam do was takie małe pytanie: Ile macie lat? Bo gdy was słucham mam wątpliwość czy nie urodziliście się wczoraj.

Każde pokolenie sądzi że żyje w ciężkich czasach.
Wniosek dość oczywisty: to nie czasy są ciężkie, lecz życie niedoskonałe.
Tyle w temacie.

@Sanguine: Twój tok rozumowania jest mniej więcej taki: nie należy się dowartościowywać nieszczęściem innych, bo to płoche. Ale permanentnie psuć sobie nastrój wynajdywaniem idealnego wzorca, który nie pozwala nam cieszyć się z tego co mamy, jest ok.
To jest typ rozumowania właśnie konsumpcyjny, bo stwarza ciągle nowe potrzeby, które tylko spełnione mogą zapewnić szczęście.


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2012-05-03 11:13

[quote:6f7d116d75="Yngwie"][quote:6f7d116d75="Alpha-Sco"][quote:6f7d116d75="Yngwie"] gdybym miał to starałbym się wpasować tak, żeby ilość flag na blokach dookoła była podobna.

[/quote:6f7d116d75]

Nie rozumiem - jaki to miałoby cel?[/quote:6f7d116d75]

No żeby z każdej możliwej perspektywy większość ludzi mogła dostrzec mniej więcej to samo i wtedy można byłoby ocenić czy coś nie gra czy jest w porządku.[/quote:6f7d116d75]

Znaczy - jak flagi nie są rozwieszone równomiernie, to należy zacząć się bać? :)

[quote:6f7d116d75="bambol"]Tak jak człowiek poczyta sobie czasem, posłucha dochodzi do wniosku , że ludzikom się w dupciach poprzewracało od nadmiaru wolnego czasu i dobrobytu. My obecnie żyjemy w najspokojniejszym miejscu na ziemi w najspokojniejszych czasach. Europa zachodnia (a my obecnie jesteśmy częścią) nie jest przez nikogo atakowana. Nikt nie zarzyna innych ludzi w imię czegokolwiek. Nie toczą się konflikty o granice, ani o bogactwa. Ludzie nie umierają z głodu. Nie panuje żadna zaraza lub inna plaga. Nie grozi nam żaden kataklizm typu trzęsienie ziemi, lub inne tornado. W Polsce dodatkowo nie ma zbyt wielu konfliktów etnicznych i rasowych, oraz religijnych. Te, co są to zwykłe pierdoły i nie giną w nich ludzie. Nie ma wysokiej przestępczości i można swobodnie chodzić po ulicach.
[/quote:6f7d116d75]

Z tą częścią wypowiedzi zgadzam się całkowicie. Mamy powody do zadowolenia i spokojnego snu. Oczywiście, że nie jest idealnie, ale:

[quote:6f7d116d75="ankh111"]nie da sie porownywac głodu w Afryce czy Azji do naszych niedozywionych dzieci-sorry ale nie da sie, bo gdybys ujrzała umierających z głodu w Tanzanii czy przedmieściach Delhi szybko bys doszła do wniosku że żyjemy na wyspie dobrobytu!- tak, nie boję sie tego sformułowania użyć- żYJEMY NA WYSPIE DOBROBYTU, NATOMIAST 2/3 ŚWIATA GŁODUJE.. My mamy to szczescie, ze zaliczamy sie do tej 1/3.. Polecam podróże - bardzo wpływają na swiatopogląd...
[/quote:6f7d116d75]

Z tym też jak najbardziej się zgadzam.

[quote:6f7d116d75="SanguineVenari"]Bezsensowne jest dowartościowywanie argumentem: "bo inni mają gorzej".[/quote:6f7d116d75]

Co innego dowartościowywanie się (czyli poczucie wyższości i lepszości) a co innego uświadomienie sobie, że powinniśmy docenić to, co mamy, bo "inni mają gorzej". Nie widzę w tym nic złego, wprost przeciwnie - umiejętność zauważania, empatii i odrobiny pomyślunku.

[quote:6f7d116d75="szarl"]
Każde pokolenie sądzi że żyje w ciężkich czasach.
Wniosek dość oczywisty: to nie czasy są ciężkie, lecz życie niedoskonałe.
Tyle w temacie.[/quote:6f7d116d75]
I zapomniałeś dodać, że każde pokolenie narzeka, że kiedyś to było lepiej...

[quote:6f7d116d75="szarl"]@Sanguine: Twój tok rozumowania jest mniej więcej taki: nie należy się dowartościowywać nieszczęściem innych, bo to płoche. Ale permanentnie psuć sobie nastrój wynajdywaniem idealnego wzorca, który nie pozwala nam cieszyć się z tego co mamy, jest ok.
To jest typ rozumowania właśnie konsumpcyjny, bo stwarza ciągle nowe potrzeby, które tylko spełnione mogą zapewnić szczęście.[/quote:6f7d116d75]

Zgadzam się, że tok rozumowania "Sanguine" tak się właśnie prezentuje. "Szara rzeczywistość ludzi bez rozrywek" - co to ma być?



Wysłany: 2012-05-03 18:52 Zmieniony: 2012-05-03 18:58

[quote:8fcadaf5b9="bambol"]Już myślałem, ze nie ma patriotów. :) Napisz na czym jeszcze polega ten twój patriotyzm i jak go rozumiesz. To, że na świecie jest wiele zła, ze głodują i że wogóle sa tacy co mają przesrane nie neguję.
Ja przecież pisałem o naszym malutkim kraju. Osobiście rzeczywiscie już dawno przestałem się przejmować losami biednych chińczyków, sudanczyków, etipoczyków. Taki egoista jestem.
Co to jednak ma wspólnego z patriotyzmem lub jego brakiem? Dalej twierdzę, że patriotyzm to opium dla mas aby w imię jakichś idei robiły to czego w innym przypadku by nie zrobiły. Bardzo chętnie jednak dam się przekonać, jeżeli kto ma sensowne argumenty.
Co do wieszania flag lub, wogóle używania symboli. Symbole i barwy sa po to aby się z nimi identyfikować. Kiedyś, aby po prostu wiedzieć gdzie są nasi a kogo trzeba zabić. Jak ktoś chce niech sobie wiesza, tylko po co?
Co do obdzierania ze skóry. Tak powinniśmy się cieszyć że żyjemy tu i teraz. Polska to dobry kraj i czasy są w porządku.
[/quote:8fcadaf5b9]
1. Część ludzi w tym kraju też ma przesrane i nie zawsze wyłącznie ze swojej winy. Jak masz klapki na oczach i tego nie widzisz, to gratuluję zawężonej percepcji.
2. Mój patriotyzm: mam dość specyficzne poglądy. Działam w Akcji Alternatywnej Naszość, sprzeciwiamy się zdechłym resztkom postkomuny w tym kraju. Palę znicze w miejscach, gdzie zomowcy zabijali niewinnych chłopaków, uczestniczę w happeningach antykomunistycznych, kocham swój kraj.To brak patriotyzmu wymuszany np. przez pewne media jest współczesnym opium. Ale żyj sobie, jak chcesz.
3. Nie mówię, że w Polsce dzieje się najgorzej na świecie, ale mogłoby dziać się lepiej i nie należy o tym zapominać (dlatego podpisuję pewne petycje, walczę o zmiany itp. itd. na tyle, na ile mogę jako szary obywatel, oczywiście).
@szarl: Ja mam niecałe 26 lat. I skoro jesteś taki niby dojrzałym-panem-z-wykształceniem-średnim-ale-maturka-lada-chwila, to może byś w końcu przestał się cynicznie i sarkastycznie odzywać się do ludzi tutaj, których jedynymi głównymi problemami już od dawna nie są oceny w szkole? To taka mała prośba z mojej strony. I połamania pióra na maturze. Szczerze, od serca:)


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2012-05-03 19:57 Zmieniony: 2012-05-03 20:13

[quote:967fd0d8e1="Devon"]
@szarl: Ja mam niecałe 26 lat. I skoro jesteś taki niby dojrzałym-panem-z-wykształceniem-średnim-ale-maturka-lada-chwila, to może byś w końcu przestał się cynicznie i sarkastycznie odzywać się do ludzi tutaj, których jedynymi głównymi problemami już od dawna nie są oceny w szkole? To taka mała prośba z mojej strony. I połamania pióra na maturze. Szczerze, od serca:) [/quote:967fd0d8e1]

Słoneczko, to nie wpis w dowodzie osobistym świadczy o dojrzałości. Nie zawsze muszę się zgadzać z Szarlem, ale wielokrotnie wykazał większą dojrzałość w wypowiedziach niż niejeden "stary koń". Czy klacz Z wyżyn swojego wieku nie musisz innych sarkastycznie pouczać, że sarkazm jest nieuprzejmy. :)



Wysłany: 2012-05-03 20:56 Zmieniony: 2012-05-03 21:04

Boże, to ja aż taki sarkastyczny byłem? A chciałem poważnie ...
@Alpha: Dzięki za dobre słowa, ale ich adresatką nie należy się zanadto przejmować- co też od pewnego czasu praktykuję.
Cała rodzina do kupy nie życzyła mi tyle razy powodzenia na maturze co ta dziewczyna. Serio ;>.


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2012-05-03 21:02 Zmieniony: 2012-05-03 21:02

[quote:9ac142f87f="szarl"]Boże, to ja aż taki sarkastyczny byłem? A chciałem poważnie ...
@Alpha: Dzięki za dobre słowa, ale ich adresatką nie należy się zanadto przejmować- co też od pewnego czasu praktykuję.[/quote:9ac142f87f]
Dopiero po fakcie zorientowałam się byłam



Wysłany: 2012-05-03 23:56

Black_gothic
W Polsce jest dużo biednych ludzi. Przyznam się. Pochodzę z Lubelszczyzny (a w dodatku też jestem zodiakalny bliźniak). Mam około 30 pociotków, którzy tutaj mieszkają i znam ich warunki życia. Jeżeli zaczynam myśleć, że jest mi źle, jadę do rodzinki. Po kilku dniach wracam pełen zapału do pracy i przestaję narzekać, bo jest właśnie tak jak piszesz. Z różnych powodów nie jest łatwo.
Ankh11
Widziałeś wiele. Widziałeś rzeczy o których nie chce się myśleć i oglądać. Człowiek ze względu na zdrowie psychiczne stara się takie rzeczy od siebie odrzucać. Napisz jakie masz pomysły, aby temu zaradzić. Ja to po swojemu sobie tłumaczę, ale jest to trochę brutalne i na razie nie rozwinę. Mam tylko drobną sprawę. Dla mnie mówienie ludziom na takim forum na Pan jest pewnym wulgaryzmem. Powoduje to drobne wyrzuty sumienia u mnie czemu ja nie tytułuje innych tak bardzo poważnych ludzi. Mówiąc Pan, Pani, profesorze, dyrektorze. W realu zanim byśmy się nie polubili pewnie byśmy byli Panami ale dajmy temu spokój na forum.
Devon
Mam małe ale ruchliwe oczka i dużo przez to widzę
Doskonale, ze o coś walczysz i ze masz żar w sobie. Doskonale, ze czegoś Ci się chce. Nie zmieniaj tego i miej wiarę jak najdłużej. To nie istotne, ze ja akurat te rzeczy widzę inaczej. Akurat Twoje ideały są mi zupełnie obce i w ogóle uważam, ze to totalna ściema. Ty nie trać żaru i rób wszystko aby chcieć coś naprawić i zmienić na lepsze.
Szarl
Przyznam, ze nie widziałem żeś młodzieniec bo gadasz bardzo dojrzale i nie tylko w tym wątku.
Tylko nie zarzucaj komuś, ze ma 15 lub 70 lat. On je po prostu ma i tego nie zmieni. Ma też takie podejście do rzeczywistości jakiego zdążył doświadczyć
Poproszę jeszcze o patriotyzmie, jak kto może bo nic tego 3 maja mi się nie poprawia.


Nic tak mnie nie wnerwia na forum, jak usuwanie moich postów


Wysłany: 2012-05-04 07:15

black_gothic (Bicz)
black_gothic
Posty: 672
Lublin w pobliżu

Piszecie o biedzie w Afryce i Indiach ,krajach dalekich i postkolonialnych,Polska lezy w Europie i mineło prawie 70 lat od wojny! Tu się wymaga od państwa czegoś więcej . Minimalnej ochrony np przedziębiorczości i rolnictwa .
Nakazano Polsce zlikwidowanie iluś tam cukrowni,zlikwidowano i okazało się ,że brakuje 10 % zaopatrzenia w cukier ? To jest , tu wulgaryzm,paranoja !Na mojej wsi zostały 2 dyżurne krowy i pare świń,czy Polacy już nie jedzą mięsa i nie piją mleka ?Może niektórzy ludzie ..jak te zakłady są do likwidacji.?Nie zaproponowano nic w zamian..TAK a propo cukrowni w Lublinie,była niedawno modernizowana.Co za idiota burzy nowy zakład , dający pracę i nasze produkty.
Indie - to jest obok Chin najlepiej prosperujące państwo,niech oni zajmują się swoją biedą bo ich na to stać.


Bo ja z przeklętych jestem tego świata, Ja bywam dumny i hardy


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło