Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

,,Scarlett'' powieść gotycka o tematyce noir. Strona: 1

Artykuł: ,,Scarlett'' powieść gotycka o tematyce noir

,,Scarlett'' powieść gotycka o tematyce noir Wysłany: 2012-02-10 21:44

Shadowmoon (Bicz)
Shadowmoon
Posty: 25
Warszawa/Poznań

streszczenie kojarzy mi się z sagą juz 'Zmierzch'a to z kolei z serialem Beverly Hills,szkoda czasu,ale to tylko moje zdanie



Wysłany: 2012-02-11 16:28

Nie wiem, czego dokładnie to jest zasługa, czy "Zmierzchu" czy od czego to się zaczęło, ale w księgarniach (vide EMPIK) całe półki w dziale młodzieżowym zajmują pozycje o okładkach w czarno-granatowej kolorystyce i z poświatą księżycową w tle oraz bladolicą niewiastą na pierwszym planie. Książki o wampirach rozmnożyły się niczym E. coli, moda na wampiry huknęła. :)

Przyznaję, że sama po takie pozycje nie sięgałam do tej pory i raczej nie sięgnę, ale ilość książek o tej tematyce mnie zadziwia.

Domyślam się, że fakt takiego wyboru książek o ulubionej tematyce wielu młodych czytelników przyprawia o palpitację ze szczęścia



Wysłany: 2012-02-17 14:30

Raczej nie zabiorę się za kupno tejże książki. Jakoś taka tematyka mnie nudzi. To znaczy lubię czytać o wampirach, demonach ale tu pojawia się znowu ten sam schemat który mnie nudzi. Znowu biedna dziewczynka w nowej szkole, dziwny chłopak i niewyjaśnione morderstwa. Namnożyło się teraz takich książek a nie każda z nich jest godna uwagi. Polecam książkę Mike'a Carey'a "Mój własny diabeł". Bardzo ciekawa i z pewnością odbiega od takiego typu wzorów. Jest to opowieść o egzorcyście Felixie Castorze. Napisanych jest już bodajże 5 części :)


"Why won't you die? You're blood in mine We'll be fly See your body will be mine"


Wysłany: 2012-02-18 01:47 Zmieniony: 2012-02-18 01:48

Właśnie, przydałoby się gdyby ktoś polecił więcej książek nie zajeżdżających Zmierzchem i innym tego typu gównem, a odpowiadałyby tematyce typowego fantasy. Bo ostatnio sporo gniotów o nieszczęśliwej miłości do ducha/diabła/upadłego anioła/wampira do kogośtam.



Wysłany: 2012-02-18 17:42 Zmieniony: 2012-02-18 17:43

==> Rochu - większość książek fantasy nie zajeżdża "Zmierzchem", bo fantasy to fantasy, a książki o wampirach to książki o wampirach. A młodzieżowe książki o wampirach to jeszcze co innego



Wysłany: 2012-02-19 14:14

[quote:058bb80c9d="Narcissa"]Typowy paranormal romance, które po sukcesie "Zmierzchu" zostają wydane masowo...
Btw, wampiry i wilkołaki już są niemodne :) Teraz bardziej na topie są anioły i elfy ;P[/quote:058bb80c9d]

Taak? Skąd wiesz?



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło