Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

ACTA. Strona: last

ACTA Wysłany: 2012-01-21 09:57 Zmieniony: 2012-01-21 09:57

Nie wiem czy użytkownicy jak i cała administracja darkplanet.pl jest świadoma zagrożenia ze strony europarlamentu. Problem nie jest nagłośniony jeszcze.

Chodzi o ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement)ACTA w założeniach ma walczyć z podrabianiem towarów i piractwem. W rzeczywistości sprowadza się do tego, że każdy Twój ruch w internecie będzie śledzony przez dostawcę Twojego internetu oraz rząd, a ewentualne naruszenie (nawet nieświadome) praw autorskich będzie wiązało się z odcięciem dostępu do internetu, natychmiastowym blokowaniem stron internetowych oraz karą.

Większość ludzi jest zbyt leniwa, aby się zainteresować i zająć tą sprawą. Mnie osobiście nie podoba się zablokowanie dostępu do Youtube i ewentualna kata za skopiowanie jakiegoś obrazka z internetu.

Poza tym to jest tylko pierwszy krok do niewolnictwa. Rząd już wystarczająco nasz okrada z pieniędzy. A teraz chce nam odebrać wolność z jakiej korzystamy w internecie.

Dodatkowe informacje na stronie http://niedlaacta.pl/



Wysłany: 2012-01-21 11:06

Boni mówi, że nie podpisze.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-01-21 11:54

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Coś tam ostatnio czytałem o blokowaniu stron z filmami, ale to były pojedyncze przypadki takie jak: megavideo.com, megaupload.com. Ta strony zostały zamknięte przez agentów FBI.

Wpisując "megaupload.com" otrzymujemy:

http://usdoj.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/

Jakieś blokady są, ale szczerze wątpię, że kiedykolwiek będą nas karać za kopiowanie obrazków i mp3 z internetu To byłby dla mnie ogromny szok, biorąc pod uwagę fakt, że większość moich znajomych robi wielkie gały kiedy mówię im, że kupuję oryginalne płyty


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2012-01-21 12:20 Zmieniony: 2012-01-22 17:15

Ręce opadają,czy naprawdę świat,nie ma poważniejszych spraw do rozwiązania

Jakoś nigdzie nie znalazłem słów M.Boni że nie podpisze ACTA.Natomiast M.Boni zwrócił się z prośbą do premiera D.Tuska o wstrzymanie się z podpisywaniem ACTA i ponowną dyskusję w tej sprawie.




[img:ce59ff6583]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:ce59ff6583]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2012-01-22 13:36 Zmieniony: 2012-01-23 11:06

I bardzo dobrze,że M.Boni się nie zgadza,by potwierdzić tak absurdalną konwencję jak ACTA.Dobrze,że ta sprawa została nagłośniona.Oby tego nie uznali. Co nieco o tym bajzlu.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2012-01-22 18:31

W dzisiejszym krótkim wywiadzie dla tvn M.Boni,bardzo wymijająco,ogólnikowo i mało konkretnie wypowiadał się na temat ACTA.Ostatnie słowo jak wywnioskowałem z jego wypowiedzi należeć będzie do premiera D.Tuska.

[img:89f23a5582]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:89f23a5582]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2012-01-22 20:25

I tak podpiszą bo kulą ogony przez USA...
A my bedziemy mieć jeszcze większą inwigilację pryatnego zycia...
Orwellowski 1984 nadchodzi !!!


jam cłek wolny lec ślebodny ;)


Wysłany: 2012-01-22 20:35

Przekonamy się o tym 26 stycznia.

[img:86bcc67c50]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:86bcc67c50]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2012-01-22 23:27 Zmieniony: 2012-01-22 23:27

Oby nasz 'kochany' rząd tej umowy nie podpisał.Oby.
Mam taką nadzieję,że się z ch...jem na rozumy nie wymienili.


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2012-01-23 00:04

anonim123 (Primogen)
anonim123
Posty: 40
Lublin/ mój własny świat

http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY
dla tych mniej zorientowanych.

era dinozaurów już czeka na powrót


Co Cie nie zabije to Cie wzmocni


Wysłany: 2012-01-23 11:11 Zmieniony: 2012-01-23 12:04

Jeszcze wczoraj Graś tłumaczył, że nie było działań hackerów a strony rządu padły dlatego, że było duże zainteresowanie nimi. Do tego dodał, że rządowe strony są bezpieczne. Dziś po tym jak podmieniono stronę premiera w końcu wymiękli i przyznali, że były włamania. Pewnie gdyby się wyparli jutro by mieli niezły rozpier...
[img:f7e17a247a]http://bi.gazeta.pl/im/7/11014/z11014867X,Na-stronie-umieszczono-m-in--nagranie-pani-Baski-oraz.jpg[/img:f7e17a247a]


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2012-01-23 11:42

Nie żebym ACTA popierał, ale...
a. że ściąganie jest jest na granicy legalności, to wiemy wszyscy. Udostępnianie jest już karane i jak najbardziej ścigane.
b. nie sądzę mimo wszystko, że dla przeciętnego Kowalskiego wprowadzenia ACTA zmieni cokolwiek. No, najnowszej płyty czy filmu tak łatwo nie ściągnie, z tym że:
c. póki nie obudują tego szeregiem innych ustaw, które uczynią ściąganie karalnym, i tak problemu imho nie będzie. A powiem dalej: serwisy hostingowe już od pewnego czasu padają jak muchy, więc z ACTA czy nie, walka z piractwem tak czy siak będzie trwać.

Nie żeby obecna forma pajęczynki mi nie pasowała, natomiast Rzym upadł, Egipt upadł, Bizancjum upadło i w żadnych z tych przypadków świat się nie zawalił. To i Internet może padnie i pewnie świat sobie poradzi. Bo tak w zasadzie to co możemy zrobić? ACTA z tego co wiem i tak [u:1a85781fce]musi[/u:1a85781fce] zostać przyjęte najdalej w 2013 bo UE to UE i koniec. Można to odwlec, ale nie sądzę, żeby długofalowo to cokolwiek dało.

Pozdrawiam.



Wysłany: 2012-01-23 13:39 Zmieniony: 2012-01-23 13:40

[quote:7e769ecb63="alagner"]Nie żebym ACTA popierał, ale...
a. że ściąganie jest jest na granicy legalności, to wiemy wszyscy. Udostępnianie jest już karane i jak najbardziej ścigane.
b. nie sądzę mimo wszystko, że dla przeciętnego Kowalskiego wprowadzenia ACTA zmieni cokolwiek. No, najnowszej płyty czy filmu tak łatwo nie ściągnie, z tym że:
c. póki nie obudują tego szeregiem innych ustaw, które uczynią ściąganie karalnym, i tak problemu imho nie będzie. A powiem dalej: serwisy hostingowe już od pewnego czasu padają jak muchy, więc z ACTA czy nie, walka z piractwem tak czy siak będzie trwać.

Nie żeby obecna forma pajęczynki mi nie pasowała, natomiast Rzym upadł, Egipt upadł, Bizancjum upadło i w żadnych z tych przypadków świat się nie zawalił. To i Internet może padnie i pewnie świat sobie poradzi. Bo tak w zasadzie to co możemy zrobić? ACTA z tego co wiem i tak [u:7e769ecb63]musi[/u:7e769ecb63] zostać przyjęte najdalej w 2013 bo UE to UE i koniec. Można to odwlec, ale nie sądzę, żeby długofalowo to cokolwiek dało.

Pozdrawiam.[/quote:7e769ecb63]
Aha,czyli jesteś za tym,by ograniczono Ci wolność działań? Zgadzasz się na to,by Bez Twojej zgody i wiedzy pobierano Twoje dane osobowe w przypadku Domniemanego przestępstwa i żebyś był ukarany za domniemane przestępstwo? I w końcu,czy zgadzasz się na to,żebyś był szpiegowany przez własnego dostawcę internetu,bo umowa ACTA na to kładzie obowiązek? Zanim cos podobnego powiesz,wpierw przeczytaj TO -->http://www.stopacta.pl/ a potem przemyśl sprawę.

A ja mam baardzo ciekawe artykuły,2w 1.Zwłaszcza warto przeczytać ten 2. z wizerunkiem M.Boniego,bo tam Jest mowa o włamaniu się na rządowe serwery.http://www.tvn24.pl/12690,1732338,0,1,acta-sukcesem-polskiej-prezydencji-juz-nie,wiadomosc.html


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2012-01-23 13:51 Zmieniony: 2012-01-23 13:54

Znalazłem coś ciekawego: Porozumienie w sprawie handlowych aspektów praw własności intelektualnej TRIPS.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2012-01-23 14:00

No tak,umowa TRIPS jest praktycznie identyczna jak umowa ACTA,tylko że właśnie jest pytanie-po co wprowadzać ACTA,skoro podobna umowa została wprowadzona kilka lat temu?


Be hard and fucking heavy-ludzie nie lubią,gdy odnosisz sukces.


Wysłany: 2012-01-23 14:12 Zmieniony: 2012-01-23 14:42

ACTA poszerza jej zakres o własność intelektualną znajdującą się w internecie. Zresztą TRIPS miało służyć wyrównaniu pewnych przepisów we wszystkich krajach na szczeblu międzynarodowym. Coś na zasadzie Konwencji Genewskiej mającej chronić praw człowieka we wszystkich krajach, które się pod tym prawem podpisały. Stany Zjednoczone np. jej nie podpisały więc nie można im wytoczyć procesu za zbrodnie popełnione podczas wszystkich konfliktów zbrojnych w których brały udział.

A ACTA mówiąc kolokwialnie to efekt wkurwienia wszystkich instytucji które zarabiają na dobrach intelektualnych. Zresztą jest przecież w ich interesie chronić to co promujesz pod ich szyldem. Więc ACTA nie ogranicza Tobie w żaden sposób wolności, tylko ma strzec by nie została ona w żaden sposób naruszona. Problem w tym aby to zgrabnie rozwiązać i nikt nie poczuł się [b:0327191066]aż tak[/b:0327191066] urażony.

I jeszcze dwa kwiatki:
Pierwszy: DYREKTYWA 2001/29/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 22 maja 2001 r. w sprawie harmonizacji niektórych aspektów praw autorskich i pokrewnych w społeczeństwie informacyjnym

Drugi: DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2011/77/UE
z dnia 27 września 2011 r. dotycząca zmiany dyrektywy 2006/116/WE w sprawie czasu ochrony prawa autorskiego i niektórych praw pokrewnych


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2012-01-23 14:51

Nuta, spokojnie. Nie podoba mi się wiele rzeczy, ale szpiegowany jestem już pewnie na wiele sposobów a moje dane są przetwarzane przez wszystkie możliwe instytucje dla celów różnych. Anonimowość to imho w dzisiejszych czasach mit.
Treść samej umowy ACTA czytałem. To są ogólniki i furtki, które można ładnie odpowiednimi ustawami pootwierać, ale same w sobie brzmią nawet dość rozsądnie, choć rzeczywiście niebezpiecznie. Problem będzie na etapie interpretacji i sprecyzowania tego prawniczego bełkotu, o to już zadbają koncerny i to tym należy się martwić.

A że tego rodzaju walka z piractwem jest imho totalnie bezsensowna, to wiem ja, wiesz Ty i pewnie większość tutaj obecnych. Problem jest taki, że wytwórnie zamiast wypuszczać na rynek coś poza znanym nam wszystkim crapem lobbują za tego typu prawnymi potworkami. Ale jedyne co można zrobić to po prostu nie kupować od nich. Problem jest taki, że chcą być w miarę uczciwym wobec artysty, płacimy też wydawcy, ergo niespecjalnie jest to możliwe, ale to temat na nieco inną dyskusję.



Wysłany: 2012-01-23 15:51

ACTA już coraz bliżej - jedyne wolne medium na świecie ma być ocenzurowane - coż 7 mld ludzi wymaga kontroli, iluzji wolności i sprawiedliwości, bo jak by tak przypdkiem choćby 20 % z nich się zbuntowało? Rysuje się świetlana przyszłość za jakieś dobre kilka lat, nie ma co.


Nie musicie mi dziękować. Wystarczy, że będziecie wielbić mnie na klęczkach.


Wysłany: 2012-01-23 16:23

Proszę jak łatwo wzbudzić panikę w motłochu :P .


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2012-01-23 18:04

Niemcy i Austria wycofały się z podpisania porozumienia ACTA.




[img:4cb3d3ad85]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:4cb3d3ad85]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło