Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Therion - Vovin. Strona: 1

Artykuł: Therion - Vovin

Therion - Vovin Wysłany: 2011-10-08 12:38 Zmieniony: 2011-10-08 12:47

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Od tego albumu poznałem Therion i pozostał jednym z ulubionych (zaraz po Secret of the Runes, ale u mnie koncept-albumy punktują już na wstępie).

Warto jeszcze dodać, że pomiędzy Theli i Deggialem były A'arab Zaraq Lucid Dreaming (ale też słabsza jak dla mnie) i Crowning of Atlantis (z tym, że częściowo live-owa).


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-10-08 14:02

Oba przytoczone przez Ciebie tytuły to składanki starych numerów, coverów i wersji koncertowych. Ja pisałem o albumach studyjnych. Jednak uważam, że sam utwór Crowning Of Atlantis jest fantastyczny, jeden z największych hitów THERION.



Wysłany: 2011-10-08 15:54 Zmieniony: 2011-10-08 15:55

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Mnie z hitowych numerów najbardziej utkwiły w pamięci "Wild Hunt" (Vovin) i "Flesh of Gods" (Deggial). Tego drugiego lubiłem sobie zagrać na gitarze, prosty riff.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2011-10-08 16:42

Flesh Of The Gods to jeden z najlepszych utworów jakie w życiu słyszałem. Mam też recenzę Deggial, jak przyjdze czas to ją zamieszczę ale też ukaże się na blogu bo niestety w dziale Recenzje nie może być dwóch recenzji jednej płyty, a Deggial już jest, tak samo jak Vovin.



Wysłany: 2011-10-08 17:19 Zmieniony: 2011-10-08 17:21

Też Vovin słuchałem jako pierwszy - z perspektywy czasu muzyka wydaje się dość prosta i trochę za bardzo epicka - graniczaca z patosem ale z pewnością to dobry album, kawałki świetnie wypadają na koncertach.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło