Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

The Wolf Army. Strona: last

The Wolf Army Wysłany: 2011-07-27 20:10

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

"The Wolf Army ma uchronić Wilki z dalszych prześladowań i zagłady poprzez stworzenie rozległej sieci ludzi, łączenie umiejętności, wiedzy, kontaktów ekonomicznych i politycznych, aby osiągnąć nasz cel. W międzyczasie będziemy organizować wydarzenia w proteście przeciw zabijaniu wilków i będziemy edukować i informować ludzi o prawdziwej naturze wilka."

To cytat z manifestu The Wolf Army. W ubiegłym roku powstał oddział w Szwecji i niesamowicie szybko się rozwija . Czy ktoś z Was słyszał o podobnej organizacji w Polsce ?


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


Wysłany: 2011-08-09 21:37

Noxam (Primogen)
Noxam
Posty: 22
Pawłowice --> Kraków

Z chęcią wstąpiłbym w szeregi tejże armii chroniącej moich szlachetnych braci. Kocham wręcz wilki, to przepiękne i cudowne stworzenia, a zarazem bardzo tajemnicze i mało poznane, co w większości jest przyczyną, że są tak nienawidzone.

Powiedzcie jak widzicie to wszystko...

HBVILK, opowiedziałbyś co nieco o tym całym ruchu w Szwecji? jak to wygląda itd?


Przeznaczanie nie istnieje, jesteśmy tylko my.


Wysłany: 2011-08-10 00:00

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

Wszystko co ważne jest na oficjalnej stronie The Wolf Army - http://www.thewolfarmy.com/ .Nowości na Fb ( niestety ) to jeden z kanałów komunikowania się żołnierzy.


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


Wysłany: 2011-08-10 17:43

Noxam (Primogen)
Noxam
Posty: 22
Pawłowice --> Kraków

[quote:fd1d9dc8e8="HBVILK"]Wszystko co ważne jest na oficjalnej stronie The Wolf Army - http://www.thewolfarmy.com/ .Nowości na Fb ( niestety ) to jeden z kanałów komunikowania się żołnierzy.[/quote:fd1d9dc8e8]

Zapowiada się ciekawie... szkoda tylko ze tylko tyle twego jest. Ciekawe ile członków jak na razie mamy w Polsce?


Przeznaczanie nie istnieje, jesteśmy tylko my.


Wysłany: 2011-08-10 20:26

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

Wilk w Polsce prawem chroniony jest..wilki zostały objęte całkowitą ochroną w 1998 roku .Jednak odnotowywane są przypadki kłusownictwa oraz coraz częstsze dążenia myśliwych do legalnego odstrzału. W Szwecji żołnierze The Wolf Army wkroczyli do akcji gdy wydana została zgoda na odstrzał wilków mimo ,że jest niewiele sztuk na terenie Szwecji .
Nic nie stoi na przeszkodzie aby taki oddział w Polsce powołać . Celem byłaby edukacja, ponieważ wilki nadal mają kiepskie PR w Polsce oraz niedopuszczenie do wydania przez władze zgody na odstrzał limitowanej ilości wilków mającej na celu zmniejszenie populacji .
Żołnierze WA w Szwecji wsławili się akcjami przewożenia wilków z terenu Norwegii (gdzie jeszcze niedawno wilk nie był pod ochroną) do Szwecji . W ten sposób uchroniono dosłownie ostatnie sztuki na terenie Skandynawii . Teraz szacuje się je na około 300 szt. i mimo tak znikomej ilości w ubiegłym roku władze szwedzkie wydały zgodę na odstrzał kilkunastu sztuk !!! Więc niewykluczone,że lada moment może zajść podobna sytuacja w Polsce a wtedy .... no właśnie mam nadzieję ,że nie będę jedyny stojący w obronie "wolnych wilków" .


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


Wysłany: 2011-08-11 08:33

Noxam (Primogen)
Noxam
Posty: 22
Pawłowice --> Kraków

Zgadzam się z poprzedniczką, to kretyństwo jakich mało.

Ba, załóżmy jest te 300 sztuk, władze pozwolą odstrzelić kilkanaście sztuk. Pójdzie kilkunastu takich kretynów... a później powiedzą "my nic złego nie zrobiliśmy, każdy z nas odstrzelił po kilka tylko" i zagłada dla rasy. Są takie osoby które tak mogły by zrozumieć prawa.

Wilki można by było chronić w ten sposób na wiele sposobów, choćby od prostego umieszczenia ich w jakiś rozległych rezerwatach. Poza tym hodowcy, dajmy na przykład bydła. Mogli by stosować tą sztuczkę, którą przyniósł nam Shaun Ellis (ten człowiek który żyje u boku wilków jak w jednym stadzie). Czyli poumieszczać głośniki na granicy Las-Hodowla i puszczać wycie wilków. Co w ten sposób sprawia że w praktyce tworzymy jakby teren innej watachy na który prawie na pewno tamta nie wejdzie.

Hmm I co rozumiesz poprzez słowo Edukacja? Że do szkół mamy przychodzić? ^_^


Przeznaczanie nie istnieje, jesteśmy tylko my.


Wysłany: 2011-08-11 10:19

HBVILK (Bicz)
HBVILK
Posty: 263
Skoghall Szwecja

Hej , wilki są doskonałymi łowcami . Wolne będą atakowały bo taka ich natura ....Edukacja ?
Tak !Edukacja ludzi mieszkających na terenach bytowania wilka , trzeba tłumaczyć jak uchronić hodowlane zwierzęta przed takimi atakami ( elektryczne pastuchy itp.).... taką edukację mam na myśli. Odsyłam do gazet regionalnych z terenu Suwałk ,Puszczy Białowieskiej czy Bieszczad.
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110720/REG10/47081940


..kamień leży aż go kiedyś będę siłę wtoczyć mial, moze wtedy uda sie, a teraz tchu mi brak...


The Wolf Army Wysłany: 2011-08-11 12:45 Zmieniony: 2011-08-11 12:47

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:1e75ec5960="HBVILK"] Czy ktoś z Was słyszał o podobnej organizacji w Polsce ? [/quote:1e75ec5960]

Ja, det gör jag, men inte för mycket. Till exempel: polskiwilk.org.pl

Poza tym nie zawsze potrzebna jest armia, czasem wystarczy kilka konkretnych i dobrze zorganizowanych osób. Polecam kontakt do nich jeśli ktoś serio myśli o zaangażowaniu w wilcze sprawy.

[quote:1e75ec5960="HBVILK"]
Teraz szacuje się je na około 300 szt. i mimo tak znikomej ilości w ubiegłym roku władze szwedzkie wydały zgodę na odstrzał kilkunastu sztuk !!! [/quote:1e75ec5960]

Pamiętam, z tym że znając zamiłowanie Szwedów do natury, kultury i precyzyjnych analiz wyszło im, że trzeba odstrzelić 27 sztuk. Głównym powodem był właśnie brak świadomości i niestosowanie środków, o których wspominasz (pastuchy, ogrodzenia). Ludzie narzekali na coraz częstsze ataki na domowe zwierzęta hodowlane.

Z informacji, które jeszcze mam (nie mogę dać linka, bo to z filmów z programów typu Animal Planet) w PL wilk ma się jeszcze póki co nieźle - populacja rośnie, powoli, ale zawsze. Dzika przyroda w naszym kraju jest w stanie przyjąć ok. 3-krotnie więcej wilków niż jest ich obecnie bez szkody dla człowieka i ekosystemu, bo nie chodzi tylko o wilki, ale też o gatunki zwierząt, na które wilki polują.

I jeszcze "wirtualny rzyg" na Polski Związek Łowiecki za petycje o argumentacji typu: "chcemy otwarcia sezonu łowieckiego, bo w innych krajach się poluje", podając przy tym liczbę populacji przez siebie zawyżoną.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło