Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Rafał Ziemkiewicz - Zgred. Strona: last

Artykuł: Rafał Ziemkiewicz - Zgred

Rafał Ziemkiewicz - Zgred Wysłany: 2011-07-05 18:17

Doprawdy nie mam pojęcia, skąd czerpiesz te rewelacje, jakoby Ziemkiewicz kiedykolwiek starał się o angaż w redakcji Michnika.


All pigs must die!!!


Wysłany: 2011-07-05 19:40

Stąd, że sam o tym pisze o tym na swoim blogu. Pisze, że szukał tam pracy ale zaoferowano mu tylko pracę wyjazdową czego nie mógł pogodzić z obowiązkami rodzinnymi.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2011-07-05 20:44 Zmieniony: 2011-07-05 20:44

XQWZSTZ (Bicz)
XQWZSTZ
Posty: 69
Spychowo/Poznań

Chyba niezbyt często zdarza mi się to mówić,ale naprawdę fajnie napisana recenzja (czy artykuł w ogóle), od początku do końca czytałem z zaciekawieniem. Dobra robota.


Nigdy nie rób tego, co może zrobić ktoś inny


Wysłany: 2011-07-05 21:15

Ooo, hihi, dzięki za ostrzeżenie - ja myślałam, że to książka fantastyczna o alternatywnej rzeczywistości i jeszcze sięgnęłabym



Wysłany: 2011-07-05 21:54 Zmieniony: 2011-07-05 21:56

Dobra recenzja, ale my literaturze społeczno - politycznej mówimy stanowcze: NIE! :)

PS. A modelu Polaka - Katolika, obśmiewać nie trzeba, bo skutecznie ośmiesza się sam.


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2011-07-06 00:15

Może z ciekawości przeczytam. Mi bardzo podobał się "Czas wrzeszczących staruszków" tego autora.


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


Wysłany: 2011-07-06 07:33

[quote:fdebc5943f="amorphous"]Stąd, że sam o tym pisze o tym na swoim blogu. Pisze, że szukał tam pracy ale zaoferowano mu tylko pracę wyjazdową czego nie mógł pogodzić z obowiązkami rodzinnymi.[/quote:fdebc5943f]

W takim razie musiałam coś ominąć. Zapytam go przy najbliższym spotkaniu.


All pigs must die!!!


O czym ta książka? Wysłany: 2011-07-14 18:36

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

(wieko w górę) W recenzji właściwie nie doczytałem - pisana z tezą nie odniosła się do takich drobiazgów.
A więc:
o tożsamości kulturowej i narodowej, o sensie przejść historycznych Polski, o rodzajach i przyczynach zła, które się u nas dzieje na poziomie państwa, obywatela, człowieka i które powoduje, że nie możemy się wciąż "uobywatelnić" jak mawiał Norwid. Także o miłości, która w największym wirze wydarzeń społecznych, politycznych, czy kłopotów zdrowotnych pozwala odnaleźć sens bytu.
Chronologicznie zaczyna się od wejścia autora w stan choroby(cukrzycy) i poprzez formułę zapisków z niektórych kolejnych dni, wzbogacanych licznymi dygresjami na tematy, o których wyżej, doprowadza na osi czasu do 10 kwietnia 2010. Temu tematowi autor poświęca zaledwie kilka, ale esencjonalnych stron.
Redukcjonistom, którzy zwykli sprowadzać prawicowość do poziomu jakiegoś zapleśniałego skansenu ten tekst nie pomoże(jak zresztą żadnym ortodoksom). Tym, którzy chcą się dowiedzieć czegoś głębszego, poszerzyć, a być może zrewidować swój punkt widzenia - i owszem.
Tym pierwszym, poznański skądinąd przykład:
stadion Lecha wyremontowano za c.a. 180 mln PLN. W tym samym czasie taki sam zbudowano w Niemczech za równowartość c.a. 60 mln PLN.
Voila!
/"Owieczki dzielą się na takie, które pokornie dają się golić aż do krwi i na takie, które używają rogów i, last, but not least, mózgu"/


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2011-08-30 11:32

Nie udało się jako pisarz, to uderzył w klimaty jako ROZUMNY i wszechwiedzący...


Krótki opis, nie mający powiązania z Właścicielem profilu;)


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło