Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Voodoo. Strona: last

Artykuł: Voodoo

Wysłany: 2011-05-27 19:36

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Moje sny często są pokręcone, ale z pewnością nie dotyczy mnie żadne Voodoo.. Ale i tak nie jest dobrze

Ciekawostka:

Szamani i szamanki używają laleczek voodoo aby uzdrowić lub rzucić klątwę na wyznawcę religii voodoo, hoodoo lub chrześcijaństwa. Wierzą, że czar można rzucić tylko na człowieka, który popełnia złe czyny.

Z tych słów wynika, że najlepiej być ateistą/tką Jeżeli nie jesteś, to uważaj, bo może ktoś bawi się Twoim losem..


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2011-05-27 20:06

Sparafrazuję Schopenhauera: zabobon jest jak robaczek świętojański - potrzebuje ciemności żeby świecić :)


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2011-05-27 22:18

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

[quote:8696050dff="Reddishhh"]haha..a skąd to wyczytałeś?
To też sie ciesze, żem ateistka

Co do snów,to mi tam śni się przeważnie to, o czym intensywnie myślałam, albo też tak mocno to przeżyłam[/quote:8696050dff]

Na Wikipedii znajduje się taki podstawowy opis Voodoo. Ja wolę na forum nie opisywać swoich snów, bo jeszcze mnie za psychola weźmiecie


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2011-05-27 22:40 Zmieniony: 2011-05-27 22:43

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

[quote:8df76a4311="Reddishhh"][quote:8df76a4311="Szmytu"][quote:8df76a4311="Reddishhh"]haha..a skąd to wyczytałeś?
To też sie ciesze, żem ateistka

Co do snów,to mi tam śni się przeważnie to, o czym intensywnie myślałam, albo też tak mocno to przeżyłam[/quote:8df76a4311]

Na Wikipedii znajduje się taki podstawowy opis Voodoo. Ja wolę na forum nie opisywać swoich snów, bo jeszcze mnie za psychola weźmiecie [/quote:8df76a4311]

Mhm. Dzięki

Przyłanczam się do DonVitteo
Ostatnio narzekam na brak humorku..

W sumie co do snu, to ja bardzo często czuje w nich realny ból[/quote:8df76a4311]

Więc tak --> Latanie nad miastem, czy wyrzucanie kilku par butów z pociągu to nic nadzwyczajnego. Stosunkowo niedawno śniło mi się coś w stylu apokalipsy. Najlepsze jest to, że przez jakiś czas miałem widok taki jak w GTA. Uciekałem rowerem w stronę Kębłowa (taka wiocha), bo na niebie zaczęła pojawiać się chmura jakichś postaci. W pewnej chwili znalazłem się w kościele. Siedziałem w ławce po lewej stronie wraz z ekipą moich kumpli. Jeden z nich miał różową chustę i był ubrany w taki mega pedalski bezrękawnik, ale mimo to na jego twarzy panowała powaga. Kiedy otworzyły się wielkie drzwi tej iście gotyckiej budowli, nastąpił punkt kulminacyjny snu. Napastnicy wstąpili do kościoła i normalnie zaczęło się science fiction. Mój kumpel (ten śmiesznie ubrany) walnął kilka przekleństw, wstąpił na ołtarz i się przemienił (to było coś w stylu przemiany Gandalfa Szarego w Białego). Tak zaczęliśmy z nimi walczyć. Nie pamiętam jak się skończyło. Masakra, tego snu chyba nigdy nie zapomnę.. Niedawno śniły mi się wielkie kłosy, jakaś pszenica czy coś. W tych kłosach zakradałem się i w spowolnionym tempie trenowałem karate. Ale to jeszcze nie wszystko..


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2011-05-27 22:44

Moim zdaniem 'pieprzłaś' się we śnie w kolano i tyle :)

Mi się śniło, że coś włazi na mnie (od strony nóg) w łóżku, jakiś tam demon, i mnie gryzie w szyję. Rano biegnę do lustra - krwiak na szyi. Nie mylić z maliną.
Już zaczęłam dorabiać do tego swoje filozofie, ale okazało się, że to był kot.
Głupi kocur, nudziło mu się czy co.

Też trochę szukałam informacji o voodoo jakiś czas temu. Wyniki nie były zachwycające - znalazłam stronę, na której ludzie rzucali klątwy na swoich wrogów. Nieprzyjemnie się czyta.


Ph. Screw gravity.


Wysłany: 2011-05-28 10:28

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

[quote:cb68e49aa5="Reddishhh"][quote:cb68e49aa5="Hiromi"]Moim zdaniem 'pieprzłaś' się we śnie w kolano i tyle :)

Mi się śniło, że coś włazi na mnie (od strony nóg) w łóżku, jakiś tam demon, i mnie gryzie w szyję. Rano biegnę do lustra - krwiak na szyi. Nie mylić z maliną.
Już zaczęłam dorabiać do tego swoje filozofie, ale okazało się, że to był kot.
Głupi kocur, nudziło mu się czy co.

Też trochę szukałam informacji o voodoo jakiś czas temu. Wyniki nie były zachwycające - znalazłam stronę, na której ludzie rzucali klątwy na swoich wrogów. Nieprzyjemnie się czyta.

[/quote:cb68e49aa5]

A mnie się wydaje że jak nie wiesz, to nie dyskutuj, ciekawe jak można się pieprznąć na dupnym łóżku (patrz moje zdjęcia) leżąc na środku, gdzie z jednej strony łózka potrzebuje całej długości nogi żeby dotknąć ściany.

Mnie sie często śni, że tak nagle spadłam, i towarzyszy temu niemiły odruch, czytałam, że jak coś takiego jest, to dusza z ciała wychodzi, troche to dziwne (OBE? nie pamiętam już) i biore to raczej jako jaja.
Często też mam dziwne sny o ludziach których znam albo typu "mieszanie swojej pomarańczowej ślinyw słoiku" ...twórcze..[/quote:cb68e49aa5]

Nagłe spadanie... Czasami mi się zdarza takie uczucie w biały dzień (sen nie jest potrzebny). Nie wiem na czym to polega, ale faktycznie istnieje taki motyw. Jednak już dawno tego nie doświadczyłem. Raczej nie jest to powiązane z żadną duszą.. Po prostu musi być w tym coś naturalnego, bo nie tylko Tobie się to przytrafia.

DonVitteo - Miło, że też masz takie ciekawe sny. Może to był znak. Weź człowieku zacznij trenować parkoura


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2011-05-28 12:27

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

[quote:c1b9bfd65d="Reddishhh"]Opowiem wam mój dzisiejszy zryty sen,
Siedze z jakąś dziewczyną gdzieś..nie wiem, jakieś ładne miejsce to było. Ona mówi do mnie tak powabnie,wiecie, coś jak lesbijka i zaraz zaczyna mnie macać po piersiach.
Chwile tak trwamy..i widze jak z daleka podchodzi chwiejnym krokiem staruszka-żebraczka..
Podchodzi podchodzi..i jak jest już na odległość 2 metrów, to pyta starczym głosem "nie macie jakichś drobnych??" ciągle idąc w naszą strone, idzie i przysuwa się do mnie, a potem nagle zajęczała i chciała mnie ugrysc w szyję i obudziłam się telepiąc i krzycząc xD[/quote:c1b9bfd65d]

Udany sen Ale jak szyja nie boli i nie czujesz bólu po ewentualnym ugryzieniu sztucznej szczęki to znaczy, że to nie Voodoo

Mi z kolei chyba brak pracy zaczyna doskwierać, bo śniło mi się, że miałem pracować w jakiejś kopalni pod biedronką i zastanawiałem się, czy chcę pracować za 200zł miesięcznie..


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2011-05-28 12:37

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

[quote:248c349a63="Reddishhh"][quote:248c349a63="Szmytu"][quote:248c349a63="Reddishhh"]Opowiem wam mój dzisiejszy zryty sen,
Siedze z jakąś dziewczyną gdzieś..nie wiem, jakieś ładne miejsce to było. Ona mówi do mnie tak powabnie,wiecie, coś jak lesbijka i zaraz zaczyna mnie macać po piersiach.
Chwile tak trwamy..i widze jak z daleka podchodzi chwiejnym krokiem staruszka-żebraczka..
Podchodzi podchodzi..i jak jest już na odległość 2 metrów, to pyta starczym głosem "nie macie jakichś drobnych??" ciągle idąc w naszą strone, idzie i przysuwa się do mnie, a potem nagle zajęczała i chciała mnie ugrysc w szyję i obudziłam się telepiąc i krzycząc xD[/quote:248c349a63]

Udany sen Ale jak szyja nie boli i nie czujesz bólu po ewentualnym ugryzieniu sztucznej szczęki to znaczy, że to nie Voodoo

Mi z kolei chyba brak pracy zaczyna doskwierać, bo śniło mi się, że miałem pracować w jakiejś kopalni pod biedronką i zastanawiałem się, czy chcę pracować za 200zł miesięcznie..[/quote:248c349a63]
haha, no ładnie, to gorzej niż w chinach xD
Pod biedronką ;>[/quote:248c349a63]

Pewnie dlatego tak mało, bo to Biedronka. Kto wie, może kiedyś przyśni mi się Tesco..


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2011-05-28 13:13

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Tytuł faktycznie wyrafinowany. Idę do biblioteki i pytam --> Zastałem książkę "Moherfucker" ?! Niezłe jaja.


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło