Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Trzecia płeć. Strona: last

Wysłany: 2011-05-21 09:38

ravenheart99 (Diabolista)
ravenheart99
Posty: 1382
Kotlina Kłodzka/Wrocław

Według antropologów istnieje coś takiego jak wspomniana wcześniej "trzecia płeć". Zjawisko to jest bardzo popularne zwłaszcza w społeczeństwach pierwotnych i przyjęcie ról żeńskich przez mężczyznę czy męskich przez kobietę spotyka się z szacunkiem i zrozumieniem współmieszkańców. Przemiana ta jest podyktowana wieloma czynnikami, np. niewielką liczbą mężczyzn w wiosce czy dziedziczeniem po matce. Na pewno taka osoba nie jest w żaden sposób odrzucana, dalej jest mężczyzną czy kobietą ale przejmuje obowiązki czy przywileje drugiej płci. Współcześnie takie sytuacje mają miejsce w Albanii. Dzieje się to głównie w rodzinach w których na przykład urodziły się same dziewczynki. Wtedy jedna z nich, z własnej woli, ścina włosy, zaczyna ubierać się w męskie ubrania i przejmuje obowiązki mężczyzny. Może uczestniczyć w różnego rodzaju zebraniach, decydować o sprawach ważnych dla rodu. Jej rola jest w tym momencie uprzywilejowana i dla ogółu staje się mężczyzną. Jednak nie wolno jej wyjść za mąż (ożenić się) ponieważ straciłaby ona przywileje dostępne tylko mężczyznom. Jeśli chodzi o nazwijmy to społeczeństwo zachodnie, to tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. W naszym społeczeństwie osoba która źle się czuje z własną płcią jest odrzucana i spychana na margines życie społecznego. Wysyłamy tych ludzi do psychologów żeby ich "nawrócili na właściwą drogę" ale tym samym wyrzadzamy im jeszcze większą krzywdę.


Muminki Cię widzą, Muminki Cię śledzą, Muminki Cię dorwą, zabiją i zjedzą


Wysłany: 2011-05-21 12:23

[quote:0c9920e882="LotusEater"]
(...)
Ja czegoś tutaj nie rozumiem, bo dla mnie istnieją tylko dwie możliwości - albo ktoś akceptuje swoją płeć, albo nie - wtedy jest transseksualistą i powinno uznawać się jego płeć psychiczną.
(...)
Inaczej mówiąc nie bardzo wiem gdzie jest ta "trzecia płeć",[/quote:0c9920e882]

Podzielam poglad. Gdyby nie tytuł niebyłoby o czym mowić.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Trzecia płeć Wysłany: 2011-05-22 10:14

Płcie jak bieguny są tylko dwie (wyłączając hermafrodytyzm) - reszta to moim zdaniem "wariacje na temat".


Nie mogę i nikt inny nie może nauczyć Cię życia. Ale wiem jedno, życie każdego jest jak walka dwóch wilków. Jeden wilk jest dobry i szlachetny, a drugi zły... Zwycięży ten, którego będziesz karmić.


Wysłany: 2011-05-22 13:55

Natura stworzyła dwie płcie, i tylko one są potrzebne do zachowania ciągłości gatunku. Gdzie tu trzecia płeć? Z biologicznego punktu widzenia to absurd. Owszem zdarzają się przypadki mężczyzny w ciele kobiety i na odwrót, ale dalej mówimy o tych dwóch płciach. Zresztą są to tylko odchyły od normy(to nie jest określenie pejoratywne). A co do tego testu co wrzuciła sphinxia, to jakiś nonsens. Jestem mężczyzną, czuje się mężczyzną a powiedzmy wyszło by mi że mam mózg kobiety, bo słyszę kapanie z kranu?


“History,Stephen said, is a nightmare from which I am trying to awake”


Wysłany: 2011-05-30 06:45

Zawsze można adoptować :)

[img:4e9e713032]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:4e9e713032]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło