Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Katatonia - Last Fair Deal Gone Down. Strona: 1

Artykuł: Katatonia - Last Fair Deal Gone Down

KATATONIA - Last Fair Deal Gone Down Wysłany: 2006-10-19 14:15

Podoba mi się ta bardzo osobista recenzja. Dla pełnej satysfakcji potrzebowałabym więcej konkretów muzycznych, ale i bez nich bez problemu wczułam się w sposób odczuwania Minawi... Naprawdę przyjemnie się to czyta :P



Wysłany: 2006-10-19 18:14

Bo Minawi to istny recenzent, wręcz stworzona do tej roboty:) A płyte gorąco Ci Gekonie polecam chyba, że już masz...jest warta czasu, a nawet pieniedzy.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-10-19 19:06

Płytę słyszałam, niestety nie posiadam... a ta recenzja podoba mi się najbardziej ze wszystkiego, co Kasia ostatnimi czasy wrzuciła na DP. Brawo Minawi :* :P



Wysłany: 2006-10-20 04:51

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
:oops: :oops: ej no wezcie, bo napisze recenzje o Discourages Ones, to tez swietna plyta!


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-10-20 15:46

No to pisz! Na co Kasiula czekasz :)


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-10-20 15:51

Jestem za :twisted:



Wysłany: 2006-10-20 15:52

Ale i tak wyjdzie na to, że ściagne ją zanim pojawi się recka :twisted:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-10-23 16:43

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:93d865472c="KostucH"]No to pisz! Na co Kasiula czekasz :)[/quote:93d865472c]


czekam na troszkę czasu i wenę twórczą!


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-08-19 10:49

Tak sobie słucham tego krążka ... i podoba mi się :) o wiele bardziej niż jałowe "Discouraged Ones". Moją uwagę zwróciła praca perkusji - zupełnie inna niż dotychczas (tzn. od "Dance ..." do "Tonight's ...")


.


Wysłany: 2007-08-27 22:30

Generalnie mi sie bardzo podobają kompozycje i brzmienie na tej płycie. Mają taki surowe brzmienie, przester bardziej "trzeszczy" niż "szumi" (co słychać na ostatniej nowej płycie). W ogóle niesamowty zespół, który ma swój własny styl (jeden z gtarzystów gra chyba nawet na polskiej gitarze firmy Mayones) i jest rozpoznawany po brzmieniu na odległosć.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-08-28 07:35

A mnie dziwi, ze Kusza jeszcze w temacie nic nie napisała


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-08-28 07:41

Hehe, cos w tym jest, ale ostatnio to "Viva emptiness" katowała :wink:


.


Wysłany: 2007-08-28 07:52

[color=red:c52ce9fd65]no to piszę - nie lubię być sentymentalna i zawodzić o tym - ale ta płyta była pierwszą, którą poznałam z kawałkiem Sweet Nurse to już w ogóle zadebiutowałam w kategorii Katatonia powiedzmy, że ten zespół zawsze będzie mi się kojarzył z pewną osobą.

a wracając do tematu - ten album ma kilka świetnych momentów i całe szczęście, że panowie grając na żywo nie zapominają o tym :)
ja osobiście najbardziej lubię "Tonights music" :) a z innego utworu "...'cause I am so distracted I am slightly shocked..." :) a, że obecnie jestem w takim stanie :) to tymbardziej z przyjemnością posłucham sobie "Chrome" - no i widzisz Kuba co mi zrobiłeś? :)

może występ Szwedów na Brutal Assault nie był idealny (chyba jakieś problemy z odsłuchami na pierwszych dwóch utworach) - ale ja wybawiłam się świetnie :) i nie omieszkam tego powtórzyć jak któregoś dnia wpadną do nas :)[/color:c52ce9fd65]

[color=blue:c52ce9fd65]ano GNIEWKO - KATOWAŁAM - z dwóch powodów - ja faktycznie lubię ten album - a inna sprawa, że kabla do mp3 nie wzięłam :) ale już teraz zmieniłam muzykę - bo ileż można, na uszach Katatonia, wchodzę do Ciebie Katatonia, włączam darkplanet - a tu też Katatonia :) [/color:c52ce9fd65]


pozamieniałam się z amebą na rozum.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło